Echa leśne – Układanka

Te tekturowe, stabilne figurki ze zwierzętami występującymi w polskich lasach to świetny pomysł na prezent. Echa Leśne – układanka zaprojektowana przez Malwinę Konopacką sprzyja samodzielnej kreatywnej zabawie. Można je układać w dowolnych konfiguracjach oraz odgrywać scenki z udziałem poszczególnych postaci.

Co ja paczę – Warsztaty dla dzieci w Muzeum Fotografii w Krakowie

Wybraliśmy się wczoraj do Muzeum Fotografii w Krakowie na warsztaty pt. „Co ja paczę – czyli jak działają iluzje”. Były to zajęcia z cyklu „Szkoła widzenia” skierowane głównie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (ale nasz pięciolatek dawał sobie radę). Dzieciaki, przechadzając się po wystawie miały okazję wejść w niesamowity świat iluzji i sprawdzić w jaki sposób oczy mogą nas oszukiwać. Na koniec wykonywały swoje własne iluzje. Tolek był zachwycony!

Jeż Igor – Mała płyta

Jeż Igor to dwuosobowa postać. Tworzą ją Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz, grywający w całej masie różnych zespołów. Stwierdziwszy, że propozycje wydawnicze dla najmłodszych są dość ubogie, postanowili stworzyć coś swojego. Tak, dzięki wsparciu crowdfundingowym portalu Polak Potrafi, powstała „Mała płyta”. 

Kapitan Nauka – łamigłówki i zagadki dla dzieci

Nasz syn uwielbia rozwiązywać wszelkiego typu zagadki, tym chętniej sprawdziliśmy nowości które serwuje Kapitan Nauka. Ćwiczą spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi, rozwijają logiczne myślenie.

Zabawki z różnych stron świata

Co porabialiście dzisiaj? My wybraliśmy się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty pt. „Zabawki z różnych stron świata„. Wydarzenie było częścią projektu „Edukacja globalna dla najmłodszych (IV. edycja)”, realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.

Pomysły na prezent dla czterolatka – chłopiec

Samochodziki, klocki, puzzle, a może książka? Co najbardziej ucieszy czteroletniego chłopca? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta. Każde dziecko jest inne. W dzisiejszym poście przedstawiamy propozycje fajnych prezentów dla czterolatków. Na pewno znajdziecie wśród nich coś ciekawego.

Pomysły na prezent dla 3-letniej dziewczynki

Lalki, książki, klocki, a może puzzle? Z jakiego prezentu najbardziej ucieszy się trzyletnia dziewczynka? Nie macie pomysłu, co kupić trzylatce? Dobry podarunek powinien sprawiać dziecku frajdę, ale również być dla niego rozwijający. W sklepach z zabawkami możecie znaleźć całą masę różnych produktów, jednak sztuką jest wybrać ten, który ucieszy dziecko (a także jego rodziców) najbardziej. W tym tekście pokażemy Wam najciekawsze propozycje prezentów dla trzylatki.

Gra planszowa LOCH NESS 4+

Istnieje wiele teorii na temat Nessie, legendarnego potwora, który miałby zamieszkiwać Loch Ness – jezioro na południowym zachodzie Szkocji. Jedni są przekonani, że to właśnie tam żyje niezwykły stwór, inni stanowczo zaprzeczają, ale z pewnością wszyscy chcieliby poznać prawdę. Dzięki grzeLoch Ness”, można przenieść się na chwilę do Wielkiej Brytanii i wcielić w rolę fotografa, który spróbuje zrobić historyczne zdjęcie Nessie.

Pingwiny na lodzie – gra logiczna 6+

Pingwiny na lodzie” to wyjątkowo interesująca gra logiczna, którą stworzono na zasadach pentomina. W jej skład wchodzi 5 elementów, które po złożeniu dają kwadrat. Cała zabawa polega na tym, że trzeba modyfikować ułożenie klocków tak, aby udało się zachować kształt kwadratu, a pingwiny znajdowały się w określonych miejscach. To tylko pozornie proste zadanie. W rzeczywistości trzeba się sporo nagłowić, by uzyskać pożądany efekt.