Pierwszy tom nowej serii Agnieszki Stelmaszyk – Zagadka purpurowej orchidei

by fajnyrodzic

Ciekawa fabuła, wartka akcja i masa ciekawostek przyrodniczych wciągną nie tylko fanów kryminałów.

„Zagadka purpurowej orchidei to pierwszy tom najnowszej serii autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. W tej przygodowo-kryminalnej fabule znalazły się również  elementy edukacyjne, dzięki czemu czytelnicy dowiedzą się wielu interesujących ciekawostek o roślinach, zwierzętach i ochronie przyrody.

Purpurowa orchidea to zagrożony wyginięciem kwiat, którego ostatni okaz na świecie rośnie w trudno dostępnej azjatyckiej dżungli. Misji odnalezienia go i ocalenia gatunku podejmuje się botanik Paul Flynn. Okazuje się jednak, że dociera na miejsce za późno – kwiat zostaje skradziony przez najemników wynajętych przez bogatego kolekcjonera. Wydaje się więc, że zniknięcie gatunku z powierzchni ziemi jest przesądzone… Jednak czy aby na pewno?

W tym samym czasie w trakcie konferencji organizowanej w ramach szczytu klimatycznego, w tajemniczych okolicznościach, znika jedna z prelegentek. Alicja Szafrańska badała wraz z mężem wpływ ludzkiej działalności na globalne ocieplenie. Czy wyniki ich badań mogły stać się powodem porwania?

Niewiele później czwórka przyjaciół z Klubu Przyrodnika – Natalia, Zuzanna, Tymek i Dominik – dowiaduje się o zaginięciu mieszkającego w pobliżu Wiktora Orlińskiego. Nikt nie wie, gdzie podział się starszy mężczyzna, ale jego ukochana szklarnia została wcześniej zdemolowana przez nieznanego sprawcę. Czy zaginięcie ma związek z międzynarodową intrygą kryminalną?

Może Ci się spodobać