„Prawdziwe życie. Odłączenie” Alix Maiwenn

by fajnyrodzic

Spośród wszystkich snów, te o narodzinach systemu są najważniejsze. Pozwalają wierzyć, że innej możliwości nie było… Wyobraź sobie świat, w którym każdy może komunikować się z innymi za pomocą myśli.

W postapokaliptycznej przyszłości, ludzie żyją w małych osadach, pracując nad regeneracją zniszczonych ekosystemów. Połączeni są z Systemem, który umożliwia komunikowanie się w myślach oraz śnienie snów na jawie tak realnych, jak prawdziwe życie.

Jest to świat, w którym ludzie mogą się ze sobą porozumiewać bez względu na odległość, a także mogą uzyskiwać dostęp do wiedzy i informacji, które są ukryte w głębi ich umysłów. Jest to świat, w którym można odkrywać nowe rzeczy i doświadczać rzeczy, które wcześniej były nieznane. Jest to świat, w którym można się rozwijać i uczyć się nowych rzeczy. Jest to świat, w którym można cieszyć się życiem. Świat bez przemocy, w którym wszystkie związki opierają się na harmonii i trosce. A teraz wyobraź sobie, że by Cię od niego odłączono…

Mocna historia z silną bohaterką powoli odkrywa przed czytelnikiem kolejne sekrety Systemu i sprawia, że wizja tego co dobre, a co złe ulega totalnemu przeobrażeniu. Świat stworzony przez autorkę to misternie skonstruowana antyutopia, która stawia przed czytelnikami pytania o istotę wolności i przyszłość planety.

 

Może Ci się spodobać