Seria książek o Albercie Albertsonie

by fajnyrodzic

Albert Albertson to dziecko jak wszystkie inne. Przeżywa typowe dla dzieci smutki, radości i niepokoje. Dlatego seria książek opowiadających przygody Alberta cieszy się nieustającą popularnością, mimo że od daty wydania pierwszego tomu serii minęło ponad czterdzieści lat. Pokazuje to, jak uniwersalne są niektóre problemy i zachowania wieku dziecięcego.

Poznajcie Alberta

Albert to zwykły chłopiec, który jak każde dziecko posiada niezwykłą wyobraźnię. Swoje pomysły realizuje natychmiast i z wielką ochotą. W każdej książce z tej serii znajdujemy się w innej sytuacji. Przykładowo, w części „Albert i tajemniczy Molgan” dowiadujemy się o przyjacielu Alberta, który okazuje się być wymyślony. Chłopiec bawi się z nim i w chwilach samotności zawsze może liczyć na pomoc Molgana. W książce „Sprytnie, Albercie” widzimy jak maluch stara się dorównać swym starszym kuzynom, którzy uważają go za zbyt małego do gry w karty. W części „Kto obroni Alberta?” przedstawiony jest typowy konflikt wieku dziecięcego, gdy Albert i jego najlepszy kolega Wiktor przechodzą poważną kłótnię. Natomiast w „Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie” dowiadujemy się do czego doprowadzi wyobraźnia Alberta, gdy ten dostanie się do skrzynki z narzędziami taty.

Seria książek o Albercie Albertsonie

Dlaczego warto?

Każda książka pokazuje maluchom, że ich wszystkie problemy lub radości przeżywają także inne dzieci. Mały czytelnik po spotkaniu z Albertem traktuje go jako swojego dobrego kolegę. Jednocześnie książki uczą pewnych wzorców zachowania, na przykład w sytuacji, gdy nasz maluch pokłóci się ze swoimi rówieśnikami. Takie książki to idealna propozycja dla tych dzieci, które czują się nieco zagubione w otaczającym je świecie – małych, lecz ciekawych świata marzycieli.

Seria książek o Albercie Albertsonie

 

Może Ci się spodobać