Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja

by fajnyrodzic

Po pierwsze, bardzo podobała nam się pierwsza część Alicji („Sen Alicji, czyli jak działa mózg” Marii Mazurek, Jerzego Vetualniego i Marcina Wierzchowskiego), a po drugie dodatkowo kręci nas temat szucznej inteligencji dlatego musiliśmy mieć tę książkę.

Wiemy, że różnie to bywa z kolejnymi częściami serii, które odniosły już sukces (bywają pisane na szybko, chaotycznie, jakby wyłącznie dla zysku) , dlatego martwiliśmy się o jakość tej pozycji. Na szczęście niepotrzebnie :).

Tutaj też jesteśmy prowadzeni za rękę od samego początku książki, a to ważne kiedy czyta się np. dzieciom na dobranoc i kiedy nie muszą widzieć każdego obrazka żeby nie pozostać w tyle z opowieścią. Bardzo polecamy.

„Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja” Maria Mazurek, Ryszard Tadeusiewicz, Marcin Wierzchowski

Kiedy w domu Alicji pojawia się nowy członek rodziny – Basia, robot humanoidalny – rodzą się też nowe pytania. Czy życie domowników stanie się teraz łatwiejsze? Czy Basia będzie odrabiać lekcje za Alicję, zmieniać pieluchy Adasia i gotować obiady? I najważniejsze – czy robot może zastąpić człowieka?

Poznajcie nowe przygody Alicji. W świat sztucznej inteligencji wprowadzi Was profesor Ryszard Tadeusiewicz, znany automatyk i informatyk, pod którego okiem kształciły się rzesze polskich inżynierów. Podobnie jak poprzednio, nie brakuje w książce dobrego humoru, a dzięki ilustracjom z łatwością przeniesiecie się w świat przyszłości.

Może Ci się spodobać