Papugarnia Kraków, Amazonia

by fajnyrodzic

Całkiem niedawno, szukając nowych atrakcji dla dzieciaków w Krakowie, odkryłam że istnieje coś takiego jak papugarnia. Teraz już wiem, że w Krakowie są przynajmniej dwie. Na razie odwiedziliśmy tę w Rynku – Papugarnię Amazonię (edit 05.2022: miejsce jest zamknięte na stałe). Zlokalizowana na ostatnim piętrze kamienicy, daje możliwość przyjrzenia się z bliska tym kolorowym i egzotycznym ptakom.

Nasz syn – zapalony miłośnik ptaków – mógłby tam chodzić codziennie. Nie ma żadnych oporów przed brataniem się z tymi rozkrzyczanymi stworzeniami. Wręcz sprawia mu to ogromną przyjemność. Młodsza córka, wrażliwa na głośne dźwięki i ceniąca sobie zachowywanie wszelkich stref komfortu, nie wytrzymała dłużej niż pięć minut. Weźcie to pod uwagę: jesteśmy dla papug czymś na kształt interaktywnych drzew, więc chętnie przysiadają na ramionach i na głowie.

Papugarnia Kraków – kilka przydatnych informacji

Przed wejściem, dzieciaki dostają pelerynki ochronne, takie ręczniki z kapturem. Bardzo się przydają. Pamiętajcie też żeby mieć na sobie długi rękaw. Niektóre z papug mają ostrzejsze pazurki i są dość ciężkie, szczególnie w odczuciu dziecka. Warto zakupić miseczkę z pokarmem, żeby szybciej się z nimi zbratać. Podczas pobytu, nad odwiedzającymi czuwają wyspecjalizowani opiekunowie, którzy chętnie opowiedzą więcej o ptakach. Nas np. nauczyli ostatnio w jaki sposób głaskać kakadu, aby jej sprawić przyjemność. Spotkacie tam kakadu, rudosterki, ary, żako i amazonki pąsowe.

Papugarnia Amazonia - Jak głaskać papugiPlanując wizytę, sprawdźcie czy nie ma przypadkiem zniżkowych biletów na Grouponie.

Jak najlepiej zadbać o papugę?

Papugi są na ogół bardzo towarzyskimi i inteligentnymi zwierzętami. Są również bardzo ciekawskie i potrzebują dużo stymulacji, aby były zajęte. Są one na ogół dość hałaśliwe i mogą być trudne do utrzymania w niewoli. Aby zapewnić papudze odpowiednie środowisko, należy wziąć pod uwagę następujące rzeczy:

  • Wielkość klatki.
  • Ilość czasu, jaką spędza poza klatką.
  • Miejsce w domu, w którym można swobodnie wędrować. .
  • Jakie zabawki są odpowiednie dla twojej papugi i jak często powinien się nimi bawić.
  • Częstotliwość jego jedzenia i wody, a także ich jakość.
  • Jaki rodzaj ściółki jest najlepszy dla twojej papugi.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje papug?

Istnieje wiele różnych rodzajów papug. Niektóre z najpopularniejszych to African Grey, Amazon, Cockatoo, Ara i Scarlet Ara.

African Grey to mała papuga o długiej żywotności. Jest znany ze swojej inteligencji i zdolności mówienia. Amazonka jest zielona i największa ze wszystkich papug. Może mierzyć do trzech stóp długości i ma bardzo donośny głos, który można usłyszeć z odległości nawet jednej mili. Kakadu jest zazwyczaj biała z czerwonymi lub żółtymi plamami na głowie i skrzydłach. Ma bardzo obszerne słownictwo, którego używa do komunikowania się z ludźmi lub innymi ptakami, z którymi żyje w grupach zwanych stadami lub koloniami. Ara ma głównie kolor zielony, ale może być również niebieska, czerwona, żółta.

Jakie są wady posiadania papugi w domu?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem papugi, musisz rozważyć kilka rzeczy. Papugi potrafią być bardzo głośne i obudzą sąsiadów. Mogą też być niechlujne. Papugi są wspaniałymi zwierzakami, ale tylko dla tych, którzy mogą zapewnić im wszystko, czego potrzebują. Potrzebują świeżej żywności, przestrzeni do latania i interakcji z innymi ptakami, zabawek, dużej klatki i kogoś do zabawy.

Jakie są zalety papugarni?

Papugarnia to miejsce, do którego ludzie mogą się udać aby lepiej poznać papugi. Papugarnia zapewnia ptakom różnorodne usługi, w tym zabawę i pielęgnację. Zaletą domu dla papug jest to, że zapewnia ptakom bezpieczne środowisko do życia i pomaga utrzymać je w zdrowiu, zapewniając im czystą żywność i wodę. Ma również pracowników, którzy mają wiedzę w opiece nad tymi zwierzętami.

Może Ci się spodobać