„Atlas oceanicznych przygód” Emily Hawkins

by fajnyrodzic

To już piąta książka z popularnej serii Atlas przygód, w której to zajrzymy pod wodę.  Wybierzemy się na niesamowity spektakl podwodnego życia: pływając na długie dystanse z żółwiami, drzemiąc z wydrami morskimi czy kąpiąc się w lodowatej wodzie z morsem. 

Wierzymy, ze ucząc swoje dzieci o wielu niesamowitych stworzeniach, które nazywają ocean domem, zachęcimy je do myślenia o tym, jak ich działania wpływają na środowisko. Oceany pokrywają 70% powierzchni Ziemi i są domem dla dużej części żyjących stworzeń. Dzieci, które wiedzą więcej o otaczającym je świecie, będą bardziej zaangażowane w utrzymanie go w czystości i wyrozumiałe dla dzikiej przyrody. Czy walczyłbyś o coś, czego nie rozumiesz?

"Atlas oceanicznych przygód" Emily Hawkins

Jesteśmy rodziną mieszkającą w dużym mieście, morzem cieszymy się tylko podczas wakacji, staramy się jednak odbywać wycieczki przyrodnicze kiedy tylko się da. Czytamy też mnóstwo przyrodniczych książek, ucząc dzieci szacunku do przyrody.

„Atlas oceanicznych przygód” Emily Hawkins

Ta książka celebruje temat oceanów świata. Układ oszałamiająco ilustrowanych rozkładówek autorstwa Lucy Letherland odtwarza podróże i cykle życia różnego rodzaju zwierząt morskich, a jasne podpisy utrzymują uwagę dzieciaków. Bystroocy zauważą też gogle na żółwiu skórzastym, pingwina magellańskiego na trampolinie i inne żartobliwe scenki.

Książka zwraca również uwagę na niektóre z kluczowych zagrożeń, przed którymi stoi obecnie środowisko morskie, i daje kilka pomysłów, w jaki sposób wszyscy możemy pomóc. Wzmianki o niebezpieczeństwach związanych z pływającym plastikiem i innymi zanieczyszczeniami dodają podtekstu, który pojawia się szerzej w części „Oceany w niebezpieczeństwie”. Poza tym, poza okazjonalną łodzią, ludzie i ich działalność są tutaj nieobecne.

"Atlas oceanicznych przygód" Emily Hawkins

Z „Atlasem oceanicznych przygód” Emily Hawkins uwolnimy ducha przygody i zajrzymy do wielkich oceanów świata, odkrywając różnorodność życia. Przygody obejmują lunch na rybie piaskowej w Kostaryce, polowanie z żarłaczami białymi w Afryce Południowej i chrupanie koralowców z papugorybami w Tajlandii. Dzięki wciągającym wyjaśnieniom o tym, jak zwierzęta żyją, jedzą, polują i przetrwają, czytelnik może uzyskać głębszy wgląd w życie morskie.

Sprawdzajcie regularnie nowości wydawnicze dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl.

"Atlas oceanicznych przygód" Emily Hawkins

Może Ci się spodobać