Audiobooki na weekendowe podróże

by fajnyrodzic

Zaplanowaliście podróż na długi weekend? Zabierzcie ze sobą audiobooki Petera Wohllebena: „Sekretne życie drzew” i „Duchowe życie zwierząt”!

Niezbyt często zdarza się nam spędzać więcej niż 2 godziny w samochodzie, dlatego na każdą taką dłuższą podróż staramy się być przygotowani. Kiedy zjeździliśmy Islandię, przesłuchaliśmy oba tomy znakomitej powieści Vriginie Despentes „Vernon Subutex” (trzeci tom jeszcze nie został w Polsce wydany). Nie jest to jednak powieść, której można by swobodnie słuchać mając dzieci na pokładzie.
Z tego właśnie powodu szukaliśmy dzisiaj odpowiednich książek na wyjazd związany z długim weekendem rozpoczynającym się w Boże Ciało. Ponieważ czeka nas jakieś 7-8 godzin jazdy w jedną stronę, idealnym rozwiązaniem okazały się książki wydane, podobnie jak „Vernon…”, przez wydawnictwo Otwarte.
Chodzi o światowy bestseller, książkę niemieckiego leśnika Petera WohllebenaSekretne życie drzew” oraz jego najnowszą książkę, „Duchowe życie zwierząt”. Oba audiobooki trwają ok 7 godzin i 45 minut, ale najważniejsza jest zawartość.


Sekretne życie drzew” polecała mi dobra znajoma, która nie mogła uwierzyć, że książka o drzewach może być tak pełna akcji, sensacyjnych informacji i zwyczajnie ekscytująca. Zresztą, jak pisze sam wydawca:
W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe!
Nic dziwnego, że książka szybko stała się światowym bestsellerem. O nowej książce Wohllebena na razie nie możemy wiele powiedzieć. Oprzyjmy się więc na materiale promocyjnym wydawcy, który o „Duchowym życiu zwierząt” pisze:
Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi?
Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Odkrywa przed nami niesamowite historie zwierząt, w których możemy zaobserwować ich mądrość, współczucie, troskę czy przyjaźń.
Trudno nam wyobrazić sobie lepszy wybór audiobooków na zbliżającą się podróż, tym bardziej, że od jakiegoś czasu planowaliśmy zakup papierowego wydania „Sekretnego życia drzew” – tym lepiej, że na półkach Empiku udało się nam znaleźć taki zestaw płyt. Nie możemy się już doczekać jutrzejszej podróży. Pobudka o 5 rano!

Może Ci się spodobać