Cluedo. Odkryj kto popełnił zbrodnię | Gra planszowa 9+

by fajnyrodzic

Cluedo to planszowa gra detektywistyczna, którą osobiście bardzo lubię. Od niedawna gramy w nią razem z dziećmi. Fakt, temat przewodni jest dość drastyczny, jednak nie ma w niej bezpośrednich elementów grozy. Jest to gra logiczna.

Mówicie, że został zamordowany?
Nie ulega wątpliwości
Tylko przez kogo, gdzie i jak?

Nieodgadniona tajemnica zabójstwa w luksusowej willi. Bankiet rozpoczął się przed północą. Bogaci goście świetnie się bawili, gdy okazało się, że… gospodarz został zamordowany! Czy zrobiła to Patrycja kostkiewicz w SPA? Przecież nigdy go nie lubiła. Nikt nie czeka z założonymi rękami, wszyscy zadają pytania i dociekliwie szukają odpowiedzi. Wciąż padają oskarżenia, nawet na najlepszych przyjaciół. Wygląda na to, że mógł to zrobić każdy…

Sprawdź wszystkie szczegóły, obserwuj otoczenie, zastanów się i rozwiąż zagadkę największego skandalu ostatnich lat. Zabawa polega na rzucaniu sugestii typu „Myślę, że gospodarza zabił Zielnicki. I zrobił to świecznikiem w sypialni”, do których odnosi się każdy z graczy, pokazując odpwiednie karty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz 9-letni syn całkiem dobrze radzi sobie z zapisywaniem poszlak i wyciąganiem wniosków, natomiast niespełna 7-letnia córka gra według tylko sobie znanej logiki ;). Niemniej, oboje świetnie się przy tym bawią.

Wiek : 8+
Liczba graczy : 2-6

Może Ci się spodobać