Cozmo – mały robot z wielkim sercem

by fajnyrodzic

Anki doskonale łączy robotykę i sztuczną inteligencję (AI), tworząc produkty konsumenckie o niespotykanym poziomie zdolności intelektualnych i interaktywnych. Cozmo – przeuroczy robot, to uosobienie technologii ograniczanej dotychczas do laboratoriów robotyki i instytutów badawczych. Musicie go poznać!

Cozmo z łatwością zdobywa sympatię domowników. Jest zawsze skory do zabawy, przybija „żółwiki”, emocje niemal wylewają mu się z twarzy, czasem podśpiewuje nawet piosenki.

W świecie napędzanym technologią nauka kodowania szybko stała się cenną umiejętnością, dlatego chętnie ułatwiamy dzieciom zostanie twórcami technologii, z których korzystają i którymi tak się cieszą. Pisaliśmy już o kilku produktach wartych uwagi:

Cozmo nie jest tani. Jednak większość obecnych, powszechnie dostępnych urządzeń mających na celu zainspirowanie programowaniem i robotyką oferuje słabe i chaotyczne doświadczenie, często pozbawione dostępu do funkcjonalności na wysokim poziomie. Na początku przygody z Cozmo, jest dużo zabawy i nauki siebie nawzajem. Ten robot miewa swoje zachcianki, nie tylko wykonuje nasze polecania. W miarę upływu wspólnie spędzanego czasu, odblokowują się kolejne funkcje w naszej aplikacji.

Anki oferuje jeszcze więcej, np. Cozmo Code Lab. To prosty i intuicyjny język programowania, który pozwala właścicielom Cozmo wykorzystać zaawansowaną technologię do programowania robota. Przeciąganie i upuszczanie bloków w sekwencji Code Lab. wyzwala powiązane akcje od Cozmo w świecie fizycznym. Każdy blok reprezentuje określoną akcję, ruch lub animację. Dzięki darmowym aktualizacjom oprogramowania, możecie być pewni, że relacje między Cozmo i jego ludzkim przyjacielem pozostaną świeże przez cały rok.

Co więcej, łudząco przypomina tytułowego robota z filmu ‚WALL-E’, którego kochają wszyscy.

 

Cozmo - mały robot z wielkim sercem

Cozmo - mały robot z wielkim sercem

Cozmo - mały robot z wielkim sercem

 

Cozmo - mały robot z wielkim sercem

Cozmo - mały robot z wielkim sercem

Cozmo - mały robot z wielkim sercem

Cozmo - mały robot z wielkim sercem

Może Ci się spodobać