„Dlaczego ryby nie toną?” Anny Claybourne

by fajnyrodzic

Półka dziecięca Wydawnictwa Naukowego PWN powiększyła się o kolejny tytuł: „Dlaczego ryby nie toną?” Anny Claybourne. Jest to druga – po „Dlaczego sztuka pełna jest golasów” – książka z serii „Dlaczego…?”.

Publikacja składa się z 22 rozdziałów, a każdy poświęcony jest konkretnemu zagadnieniu, które autorka omawia, posługując się urozmaiconym przykładami.

Z książki dowiemy się między innymi co czyni zwierzęta zwierzętami, jaka jest ich klasyfikacja, na czym polega bioróżnorodność, jak przebiega ewolucja, czemu poszczególne gatunki wymierają, czym jest łańcuch pokarmowy, jak działają jady i trucizny, jak zwierzęta dbają o higienę, kamuflują się, widzą, śpią, migrują, rozmnażają się i komunikują. Nie brakuje tam też odpowiedzi na konkretne tj. Czy krokodyle mają pępki?, Kto nazwał pandę pandą?.

Główną ideą książki jest przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata zwierząt dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej.

Autorką książki jest szkocka pisarka Anna Claybourne, która specjalizuje się w dziedzinie popularyzowania nauki, w tym zwłaszcza wiedzy o przyrodzie.

Może Ci się spodobać