Encyklopedie obrazkowe – Przyroda i Zwierzęta

by fajnyrodzic

Książki tego typu niezwykle się przydają, szczególnie kiedy chadzacie na przyrodnicze spacery. Jasne, że można szukać w niezwykle wartościowych przewodnikach Collinsa – ale kiedy będziecie to robić Wy, dzieciaki mogą równolegle szukać w swoich encyklopediach.  Te pozycje przeznaczone są już dla dzieci w wieku 3+.

Encyklopedie obrazkowe to świetny sposób na pokazanie dziecku jak pracować z encyklopedią, jak wygląda wyszukiwanie haseł, a także ułatwić mu zapamiętywanie nowych informacji. Dzięki prostym, ale realistycznym ilustracjom pomogą dziecku przyswoić i zapamiętać nowe ciekawostki i fakty, a także rozbudzić w nim chęć do poznawania świata i poszerzania swojej wiedzy.

W tytule Przyroda znalazły się obrazki przedstawiające zwierzęta i rośliny. Czytelnicy znajdą tu takie kategorie jak ogród, dżungla, pustynia, owoce, liście i nasiona czy drzewa.

Tom Zwierzęta to wizerunki zwierząt ze wszystkich kontynentów. Zostały one podzielone m.in. na żyjące w lesie, górach, zwierzęta w paski i kropki, ryby i inne.

Może Ci się spodobać