Felcia, czyli szkice z kichającym berecikiem

by fajnyrodzic

Felcia to ciekawa świata, wrażliwa dziewczynka z głową pełną niezwykłych pomysłów. Bywa że czuje się wyobcowana, często ma trudności, aby sprostać stawianym wobec niej oczekiwaniom. Mimo wszystko idzie przez życie z podniesioną głową i stawia czoła wszelkim troskom i trudnościom.

Krótkie rozdziały składają się na śmieszno-gorzko-słodki portret dziecka, które w wyjątkowy sposób postrzega rzeczywistość. Co ważne, akcja książki dzieje się w czasach, kiedy nie było telefonów komórkowych, telewizor był rzadkością, a o komputerach prawie nikt nie słyszał.

„Poznajcie Felcię – rezolutną dziewczynkę, która dokładnie wie, czego chce, a czego nie. Dziewczynkę, która lubi jeździć i uwielbia rysować, ale nie przepada za grą na pianinie i psami. Jest bystra, wrażliwa i pomysłowa. Mogła być Waszą koleżanką, gdyby nie to, że urodziła się… troszkę wcześniej.” – Roksana Jędrzejewska-Wróbel (ze „Wstępu”).

Felcia, czyli szkice z kichającym berecikiemFelcia, czyli szkice z kichającym berecikiem Felcia, czyli szkice z kichającym berecikiemFelcia, czyli szkice z kichającym berecikiem

Może Ci się spodobać