Geocaching – gra terenowa z użyciem GPS

by fajnyrodzic

Minął szmat czasu od kiedy znajomy pokazał nam tę apkę jako “idealną dla nas”. Rzeczywiście! Nawet jeśli nie używamy jej non stop, to mamy cykliczne zrywy i ochoczo ruszamy w okolicę szukać nowych skrytek.

Geocaching polega na poszukiwaniu tzw. skrytek ukrytych bardzo sprytnie przez innych uczestników zabawy. Ukrywane przeważnie w ciekawych i nie zawsze łatwo dostępnych miejscach skrytki zawierają przeważnie dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a czasem także drobne upominki na wymianę.

Geocaching krok po kroku

Włączamy apkę (więcej info tutaj https://www.geocaching.com/play), wczytujemy mapkę i obieramy cel. Udajemy się do niego z pomocą nawigacji. Zanim zrobicie pierwszy krok sprawdźcie najnowsze komentarze związane z miejscem. Na ich podstawie dowiecie się, czy ze skrytką wszystko w porządku. Zdarza się, że zniszczone zostają usunięte przez osoby z zewnątrz nie wiedzące co to właściwie jest ;).

Kiedy dotrzecie na miejsce przeczytajcie uważnie wskazówkę. Przy niektórych trzeba dłużej pogłówkować. Skrytki często przyczepiane są na magnesach w trudno dostępnych miejscach, innym razem chowane w dziuplach w drzewach – różnie. Przeważnie są wielkości pudełka po kliszy fotograficznej, czy po lekarstwach.

Kiedy już załapiecie o co chodzi, możecie zacząć przygotowywać własne skrytki. Powodzenia!

Może Ci się spodobać