Harry Potter: Wizards Unite

by fajnyrodzic

Harry Potter: Wizards Unite to gra mobilna z rozszerzoną rzeczywistością opracowana przez Niantic i WB Games San Francisco, wydana przez Niantic, oparta na serii książkowej stworzonej przez J. K. Rowling.
Odwiedzamy kolejne miejsca rzucając zaklęcia, odkrywając tajemnicze artefakty, spotykając kultowe postacie i legendarne bestie ze świata Harry’ego Pottera.

Gra czerpie inspirację z poprzednich gier AR takich jak Pokémon GO, czy Ingress. Gdy gracz porusza się w otoczeniu swojego prawdziwego świata, jego awatar porusza się po mapie gry.

Możemy wybrać swój czarodziejski dom, różdżkę i profesję: profesora, aurora lub magizoologa, by następnie walczyć z mitycznymi bestiami z serii Harry Potter i Fantastyczne Zwierzęta.

Tworzymy awatara, którego lokalizacja zależy od położenia geograficznego urządzenia. Następnie podróżujemy po prawdziwym świecie, aby znaleźć „pomieszane” przedmioty i stworzenia, a następnie je „przydzielić”. Zatrzymujemy się w gospodach (aby uzupełnić energię zaklęć), szklarniach (aby zdobyć składniki mikstur i wyhodować nowe składniki) i fortecach (aby walczyć z mrocznymi czarodziejami i bestiami).

Może Ci się spodobać