Hervé Tullet – Seria książeczek The Game of…

by fajnyrodzic

Pamiętacie bestsellerową książeczkę “Naciśnij mnieHervé’a Tulleta? W księgarniach pojawiła się właśnie seria pięciu nowych książeczek tego autora : “Zabawa w oczka”, “Znajdź różnicę”, “Gra cieni”, “Paluszkowa olimpiada” i “Ruszajmy w drogę”.

Tullet jest francuskim ilustratorem i grafikiem, jego seria książeczek “The game of… “ została przetłumaczona na wiele języków i wielokrotnie znajdowała się na listach bestsellerów. Każda z nich jest pięknie ilustrowana i ciekawie wydana. Tullet bawi się nie tylko grafiką, ale także formą samej książki. Wycięte kształty, otwory oraz wypukła ścieżka dla palców – to wszystko sprawia, że książeczki Tulleta odbierane są również za pomocą dotyku. Cała seria to nie tylko ciekawa lektura, lecz przede wszystkim możliwość kreatywnej zabawy. Dziecko bierze aktywny udział w czytaniu, samo tworzy opowieść i po prostu dobrze się bawi. Książeczki Tulleta można wykorzystać na wiele sposób, dzięki czemu dzieci nie są znudzone i chętnie do nich wracają.

Każda z pięciu książeczek jest okazją do innej zabawy i aktywności, do której można zaprosić rodziców, dziadków czy kolegów. “Znajdź różnicę” to znana wszystkim dzieciom gra w poszukiwaniu różnic między obrazkami. “Ruszaj w drogę” to zabawa pobudzająca wyobraźnię dzieci – wystarczy położyć palec na magicznej ścieżce i ruszyć w podróż z zamkniętymi oczami. W “Paluszkowej olimpiadzie” dzieci przeżyją sportowe emocje, a “Zabawa w oczka” to okazja do nałożenia maski robota, ufoludka lub kotka. Ostatnia z serii, “Gra cieni”, to zabawa, do której potrzebujemy latarki i ciemnego pomieszczenia. Maluchy, które boją się ciemności, będą mogły się z nią nieco oswoić i zobaczyć, że nie ma powodu bać się cieni, które kroczą nocą po ścianach.

Książeczki Hervé’a Tulleta nie tylko pobudzają wyobraźnię dzieci, ale także rozwijają zdolność koncentracji i obserwacji. Podobnie jak “Naciśnij mnie”, nowe książki z serii “The game of…” potrafią oczarować dzieci w zdecydowanie większym stopniu, niż niejedna aplikacja na telefonie czy tablecie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.tullet.pl

Warto też obejrzeć filmiki pokazujące, w jaki sposób można bawić się książeczkami:
Gra cienihttps://youtu.be/YoMR1TpS_ac
Paluszkowa olimpiadahttps://youtu.be/Sk_jcaTx9pw
Ruszaj w drogę! –  https://youtu.be/hh_bnQTtChU
Znajdź różnicehttps://youtu.be/g0Ff0NaXYN4
Zabawa w oczkahttps://youtu.be/09mlnZE35_E

Może Ci się spodobać