Jak zadbać o wygodę przyszłej mamy?

by fajnyrodzic

Każda kobieta, która zobaczyła pozytywny wynik testu ciążowego, przeżywa w swoim życiu wielką rewolucję. Ciąża to wyjątkowy czas, pełen wzruszeń i nowych doznań. Przyszła mama staje się odpowiedzialna nie tylko za swoje zdrowie, ale również swojego nienarodzonego dziecka. Wart zatem postawić na komfort i wygodę- swoją i dziecka.

W pierwszej kolejności należy nabyć wygodne i nieuciskające ubrania. Dzięki zastosowanym praktycznym rozwiązaniom, rosnący brzuszek nie będzie odczuwał dyskomfortu. Nie mniej ważne są odpowiednie kosmetyki. Kobiety spodziewające się dziecka wybierają balsamy i żele, które ujędrniają skórę i zapobiegają powstawaniu rozstępów.

W dzisiejszych czasach akcesoria dla przyszłych mam cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały poduszki dla ciężarnych https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_PODUSZKI_CIAZOWE-1462.html. Pomagają one przyjąć wygodną pozycję w trakcie snu lub popołudniowego odpoczynku. Poduszki do spania na boku najlepiej zacząć stosować od około 16 tygodnia ciąży. Wraz z powiększającym się brzuszkiem spanie na plecach staje się coraz bardziej niebezpieczne- dochodzi do zbyt dużego nacisku macicy na kręgosłup, naczynia krwionośne i jelita. Poduszki zaprojektowano tak, by zapewnić prawidłowe podparcie dla brzuszka i nóg oraz ulżyć bolącemu kręgosłupowi.

Wszystkie ciężarne, prędzej czy później, zaczynają kompletować wyprawkę dla noworodka. Jednym z najpotrzebniejszych elementów jest oczywiście wózek dla dziecka. Na rynku dostępne są różne typy wózków: głębokie, wielofunkcyjne oraz spacerowe https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_WOZKI-1395.html. Wiele mam przy wyborze właściwego modelu kieruje się bieżącą modą. Jednak w pierwszej kolejności trzeba brać pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę dziecka. Kolejną kwestią powinna być jego funkcjonalność: czy jest lekki, czy łatwo się prowadzi, czy można go szybko i bez problemu złożyć bądź rozłożyć. Należy tak dobrać wózek, nie mieć problemów z jego użytkowaniem.

Pamiętajmy, że troszcząc się o wygodę i bezpieczeństwo ciężarnej, zapewniamy także jej dziecku prawidłowy i komfortowy rozwój, który jest bardzo ważny przez cały czas trwania ciąży.

Może Ci się spodobać