Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę

by fajnyrodzic

Wspaniale zilustrowany niemy komiks Matthiasa Picarda! Dołączone są do niego dwie pary okularów trójwymiarowych, aby umożliwić wspólną lekturę małym i dużym podróżnikom.

Poprzednia część była podróżą wgłąb oceanu. W tej zagłębimy się w gęstą dżunglę – z każdym krokiem Jasia czas zdaje się cofać, aż naszym oczom ukażą się skrzypy, widłaki i dinozaury. Każda kolejna strona wciąga jeszcze bardziej, magnetyzuje, momentami także niepokoi. Jest to komiks niemy, a to znaczy że nie znajdziemy tutaj opisów ani dymków, fabułę musimy dopisać sobie sami. Możemy ją snuć wspólnie (nieczytające jeszcze dzieci mają równe szanse) i kierować na różne tory.


Trójwymiarowe efekty są naprawdę fantastyczne . Tajemnicza dżungla skrywająca ruiny starożytnej cywilizacji to dom dla niezwykłych stworzeń. Jaś wyrusza na przygodę w staromodnym skafandrze do nurkowania. Po przebudzeniu się w łóżku (czy naprawdę nie śpi?), przechodzi przez lustro do płytkiego bagna, które prowadzi na tajemniczą wyspę. Tam, w dżungli, spotyka węże, małpy i gigantycznego żółwia, a także przerażające stworzenia. Aż odkrywa starożytną opuszczoną świątynię głęboko w sercu dżungli.

Może Ci się spodobać