Jumanji (1995)

by fajnyrodzic

Ten klasyczny film przygodowy ma mocny początek, także rozważcie kiedy obejrzeć go z dzieciakami i najlepiej zrobić to w całości, żeby pozwolić akcji się rozwinąć. Wtedy pojawią się pozytywne wypieki na twarzach ;).  

Historia niezwykłej gry „Jumanji” rozpoczyna się w XIX wieku. W pierwszej scenie dwaj chłopcy zakopują w lesie tajemniczą skrzynkę. Mija sto lat. Zagubiony i samotny, dwunastoletni Alan Parrish znajduje skrzynię, we wnętrzu której ukryte jest „Jumanji„. Chłopiec opowiada o tajemniczym odkryciu swej przyjaciółce, Sarze Whittle.

Podczas nieobecności rodziców, obydwoje rozpoczynają rozgrywkę. Wtedy dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń. Nagle w pokoju pojawiają się nietoperze, a następnie Alan zostaje „wchłonięty” przez grę i znika. Przerażona Sara ucieka.

26 lat później do tego samego domu wprowadza się rodzeństwo – Judy i Peter, którymi od śmierci rodziców zajmuje się ciotka, Nora. Wkrótce oni odnajdują „Jumanji„. Gdy tylko rzucają kostką, w domu pojawiają się dzikie zwierzęta. Na swej drodze spotykają także zaginionego przed laty Alana Parrisha. Wspólnie usiłują ukończyć grę i powrócić do rzeczywistego świata…

Może Ci się spodobać