Drewniana kolejka od Smily Play

by fajnyrodzic

Marka Smily Play może być kojarzona głównie z zabawkami dla najmłodszych dzieci. Znajdzie się u nich jednak też coś dla starszych, np. ta fajna drewniana kolejka. Drewniane zabawki nieustannie kojarzą nam się najlepiej i często wybieramy je na prezenty zarówno dla naszych dzieci jak i dla ich kolegów.

Drewniana kolejka

Przeglądając najróżniejsze sklepy internetowe z zabawkami i akcesoriami dla dzieci, bardzo często już na początku szukam kategorii zabawek drewnianych, a dopiero później badam resztę. Drewniane zabawki przede wszystkim są trwałe, a dodatkowo przeważnie cechuje je klasyczny, ponadczasowy design. Są przyjemne w dotyku i pobudzają wyobraźnię.

Zestaw z kolejką, który wybraliśmy (zobacz) składa się z 80. elementów, w tym też stacji kolejowej, lokomotywy z trzema fajnymi wagonami (zamykane lub przechylające się), innych pojazdów (jak karetka, policja, straż, czy autobus), budynków, czy znaków drogowych. Rozstawienie tych dodatkowych elementów tworzy przyjemny klimat miasteczka wokół torów.

Z elementów zestawu można zbudować długi, urozmaicony i przemyślany tor dla kolejki. Razem z wiaduktami. Do zestawu dołączona jest przejrzysta instrukcja, która przydaje się szczególnie podczas pierwszej budowy. Układanie torów doskonale rozwija zdolności logicznego myślenia.

Zabawki drewniane mają tę fantastyczną cechę, że spokojnie mogą służyć nie tylko kolejnym dzieciom w rodzinie, ale nawet kolejnym pokoleniom. U nas, zabawa kolejką często ciągnie się godzinami, a wciągane są do niej też dodatkowe zabawki uzupełniające, np. szkoła, place zabaw i inne miejsca, do których dojeżdżamy. A tam już odgrywane bywają standardowe (chociaż nie zawsze) scenki z życia. Prostota drewnianych zabawek niesamowicie motywuje do używania wyobraźni. Kolejki w ogóle należą do tych zabawek, które są często i chętnie kupowane przedszkolakom.

Tutaj należy też dodać, że jak na zestaw z tyloma elementami, cena nie jest wygórowana. Całość dostajemy w wygodnym do przechowywania, plastikowym pudełku. Nasze dzieci są z niego zadowolone.

 

Może Ci się spodobać