Kolonie i półkolonie językowe organizowane przez Cambridge School of English z siedzibą w Warszawie

by fajnyrodzic

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Maj i czerwiec to dla nas nie tylko czas szukania miejsc na rodzinny urlop, ale także szperanie w ofertach najróżniejszych instytucji w celu znalezienia ciekawych zajęć dodatkowych, a najlepiej półkolonii które w twórczy sposób zajęłyby się naszymi dziećmi w czasie wolnym od przedszkola.

Półkolonie są świetną opcją wakacyjną dla rodziców mieszkających w mieście. Dzieci czują, że mają wakacje, ponieważ zamiast do przedszkola czy szkoły, chodzą w inne miejsca, poznając nowe zagadnienia i oczywiście nowych kolegów i koleżanki. Starsze dzieci, w wieku szkolnym, spokojnie mogą już jeździć na kolonie, czy obozy przy okazji ucząc się samodzielności w jeszcze szerszym zakresie.

 

Półkolonie językowe w Warszawie

Przy tej okazji, szczególnie rodzicom mieszkającym w Warszawie, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kolonie i półkolonie językowe organizowane przez Cambridge School of English. Szczegółowy program takich zajęć znajdziecie na stronie internetowej szkoły. Zajęcia odbywają się w kilku dogodnych lokalizacjach (Centrum Warszawa, Śródmieście, Stegny, Mokotów, Wilanów, Żoliborz) oraz terminach (tygodniowe turnusy już od 25 czerwca aż do 31 sierpnia), także na pewno dopasujecie któryś do swojego planu wakacyjnego.

Podczas tego zintensyfikowanego pod względem kontaktu z językiem angielskim czasu, dzieci nie czują się przytłoczone, bez obaw. Program zajęć jest zróżnicowany, obejmuje także wycieczki do muzeów, kina, biblioteki, czy parku.

Zajęcia prowadzone są w systemie dualnym, zarówno przez wykwalifikowanego lektora polskiego oraz Native Speakera pochodzącego z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii lub Kanady. Nastawienie na niewielkie grupy uczestników umożliwia dostosowanie programu do indywidualnych zainteresowań i poświęcenie odpowiednio odpowiedniej uwagi każdemu dziecku. Nauka ściśle wiąże się z zabawami ruchowymi, muzyką i plastyką, a całość zajęć prowadzona jest w języku angielskim. Spodziewajcie się licznych zabaw z wykorzystaniem piosenek, wierszyków, gier (także planszowych) oraz elementów artystycznych i teatralnych.

 

Kolonie językowe

Cambridge School of English wraz z biurem turystyki aktywnej Kompas organizuje także wyjątkowe, wyjazdowe wakacyjne obozy i kolonie językowe. To świetne połączenie przygody i aktywności fizycznej z nauką języków obcych.

Nie obawiajcie się, że dzieciaki nie zaznają odpowiedniej dawki zabawy. W końcu to wakacje! W programie są także zajęcia linowe, paintball, gry terenowe, team building, łucznictwo, elementy przetrwania, zajęcia twórcze, zajęcia z pierwszej pomocy i szereg innych. Co bardzo ważne, w najnowszych założeniach metodyczno-dydaktycznych pada nacisk na komunikację, aby zmotywować uczestników do konwersacji i przełamać bariery w mówieniu w obcym języku.

W tym roku, dzieciaki wybiorą się na Mazury! Program realizowany będzie przez wykwalifikowanych i doświadczonych native speakerów, a podział na grupy uwzględnia zarówno wiek uczestników, jak też poziom zaawansowania.

Dzieciaki poznają też barwny świat brytyjskiej i amerykańskiej kultury: odbędą wirtualne wycieczki do Wielkiej Brytanii, udadzą się także na wirtualny sightseeing po Stanach Zjednoczonych i Australii. Te obozy dostępne są w czterech 2-tygodniowych terminach.

Sprawdźcie dostępne kolonie i półkolonie językowe na stronie Cambridge School of English!

Może Ci się spodobać