„Książkożercy” do pierwszego czytania

by fajnyrodzic

Książkożercy to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Opowiadania dostosowane zostały do ich umiejętności i doskonale sprawdzą się przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych.

„Tajny agent Fred” to historia niezwykłego kota Freda, który w 2006 roku został pomocnikiem policji z Nowego Jorku. Wziął udział w tajnej akcji, której celem było ukaranie oszusta podającego się za weterynarza. Z lektury, dzieci dowiedzą się, jak do tego doszło i czy kociemu agentowi udało się wykonać zadanie.

  • Tom „Tajny agent Fred” na poziomie B przeznaczony jest dla dzieci, które znają już podstawowe głoski i nie mają problemu z czytaniem prostych zdań, uczą się poprawnego czytania wyrazów z dwuznakami i znakami diakrytycznymi a także czytać i rozumieć zdania złożone, radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu i prostych słów.
  • Książki na poziomie B zawierają słowniczek trudnych wyrazów, wprowadzają ograniczoną liczbę wieloznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, zdania pojedyncze i złożone oraz od dwóch do pięciu zdań na jednej stronie.

„Jak zostać mistrzem świata” opowiada o chłopcu o imieniu Janek, który jest wielkim fanem piłki nożnej i zawodników z polskiej reprezentacji. Chłopiec postanawia ustalić z pomocą taty, jak udało się osiągnąć mistrzowską formę jego ulubionym piłkarzom. Co sprawiło, że zostali wielkimi sportowcami, i jak mogą brać z nich przykład dzieci, które marzą o pójściu w ich ślady?

  • „Jak zostać mistrzem świata” należy do poziomu C i dedykowana jest dzieciom, które nie mają problemu z czytaniem wszystkich liter, rozumieją sens zdań złożonych, radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu, nie zniechęcają się, natrafiając na wyrazy mogące sprawić mu trudność ortograficzną (wprowadzane w ograniczonym zakresie).
  • Książeczki na poziomie C zawierają słowniczek trudnych wyrazów, użycie wszystkich dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, dłuższe zdania złożone oraz wprowadzenie trudnych ortograficznie wyrazów.

Może Ci się spodobać