Likocki – drewniane klocki z literkami

by fajnyrodzic

Alfabet Likocków ma 35 liter, a każdy klocek ma 6 ścianek. Na cały alfabet wystarczy zatem jedynie 6 klocków. A czy wiecie na ile sposobów można podzielić litery alfabetu między 6 klocków? To 445 tryliardów kombinacji! Przy pomocy komputera, litery zostały podzielone na poszczególne klocki w taki sposób, żeby można było układać jak najdłuższe wyrazy używając jak najmniejszej liczby klocków.

Drewniane klocki dla dzieci

Likocki to proste, drewniane klocki z literkami. Można z nich układać klasyczne wieże, zamki i pociągi, a można też układać wyrazy. Nasza córka aktualnie specjalizuje się w tortach, a syn w rebusach.

Dzieciaki z powodzeniem mogą używać tych klocków do różnych gier i zagadek słownych. Przykładowa zabawa dla dwóch graczy może wyglądać tak:

Jeden z graczy wybiera sobie jakieś słowo i układa je z klocków dołączając kolejne litery tak by sąsiadowały ze sobą jednak niekoniecznie w jednej linii. Czasem dokłada je standardowo z prawej strony, a czasem przesuwa w dół. W efekcie słowo zostaje wygięte w zygzak. Następnie, dla niepoznaki dokłada dodatkowe przypadkowe klocki w wolne miejsca tworząc prostokąt. Drugi gracz ma za zadanie odkryć ukryte słowo. 

Klocki ze wszystkich zestawów pasują do siebie, są zbyt duże żeby można było je połknąć, są malowane lakierami bez szkodliwych substancji i w całości produkowane w Polsce.

W zestawie znajdziecie także karty zawierające zabawy i ciekawostki.

Może Ci się spodobać