„Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam

by fajnyrodzic

To historia o odkrywaniu najważniejszych wartości w życiu: przyjaźni, szczęścia, wrażliwości, zrozumienia dla innych i akceptacji dla siebie.

Mała Księżniczka spotyka na swojej drodze zaginioną w tajemniczych okolicznościach legendarną amerykańską pilotkę, Amelię Earhart. Ale zanim dadzą sobie wzajemnie lekcję siostrzeństwa, bohaterka przemierzy kosmos, próbując lepiej zrozumieć swój ukochany kwiat – i napotka przy tym mnóstwo dziwacznych i pięknych postaci. No i wreszcie dowiemy się, co naprawdę stało się z Amelią Earhart, która zaginęła podczas pionierskiego lotu nad Pacyfikiem.

„Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam

Po co na nowo pisać „Małego Księcia”? Otóż, literatura jest dialogiem z tymi, którzy wcześniej zawładnęli naszą wyobraźnią. Autorka rozprawia się tu z przesłaniem książki Saint-Exupery’ego, które trafiło do niej, gdy była dzieckiem. Zastanawia się, czy na pewno trzeba kochać jeden kwiat bez względu na wszystko, czy nigdy nie można ufać własnym oczom i czy zawsze trzeba wrócić na swoją rodzinną planetę.

Nie jest to jednak opowieść napisana tylko z myślą o dziewczynkach. Karolina Lewestam proponuje swoją interpretację jednej z najsłynniejszych powiastek filozoficznych wszech czasów wszystkim – bez względu na płeć czy też wiek.

"Mała Księżniczka" Karoliny Lewestam"Mała Księżniczka" Karoliny Lewestam

Może Ci się spodobać