Skarpeciaki, czyli ręcznie robione maskotki ze skarpetek

by fajnyrodzic

Wiele lat temu każdy z nas miał swojego ulubionego pluszaka lub maskotkę. Wystarczyła kolorowa skarpetka czy kawałek materiału, wata, guziki i igła z nitką. Mama lub babcia robiły wtedy oryginalną maskotkę, której nikt inny nie mógł mieć. A jeszcze lepiej, jeśli mogliśmy ją zrobić własnoręcznie. Nikomu nie przeszkadzały krzywo przyszyte oczy czy widoczny szew, a już najmniej nam samym. Dzisiaj oczywiście również mamy możliwość własnoręcznego wykonania pluszaków, tym bardziej, że przecież można zakupić gotowe wzory.

 

Jak zrobić maskotkę ze skarpetki

Otóż w ofercie Biedronki można znaleźć zestaw do samodzielnego uszycia zabawki. Do wyboru jest aż 6 wariantów: pluszowy piesek, pluszowy miś, skarpetkowa zebra, mała syrenka, poduszkowa sówka i baletnica. Każdy zestaw zawiera materiały, nici i gotowe elementy, czyli guziki, wstążeczki czy włosy z muliny. W opakowaniu znajdziemy także instrukcję, ale nie trzeba jej używać, bo nasz pluszak będzie wyjątkowy tylko wtedy, jeśli sami zdecydujemy co i gdzie przyszyć.

Miś ze skarpety

Takie DIY dla dzieci doskonale rozwija ich kreatywność i uczy cierpliwości. Poza tym fajnie pokazać dziecku, że z kawałka skarpetki i waty można stworzyć pluszaka. Najlepiej, jeśli maluch ma własną wizję pieska czy sówki, wtedy to będzie jego wyjątkowa i niepowtarzalna zabawka, którą od razu pokocha.

Jeśli jednak chcecie mieć profesjonalne ręcznie wykonane maskotki, to warto zgłosić się do I Love Diy Studio. Robione przez nie Skarpeciaki-Pluszaki powstają ze skarpetek i są wypełnione antyalergicznym wkładem. W I Love Diy Studio uszyją nam świnki, kotki, króliczki, małpki, słoniki i wszystko, o czym Wasze dziecko zamarzy. Zabawki wykonywane są ręcznie z najlepszych polskich produktów.

Zajrzyjcie na fanpage I Love Diy Studio na  Facebooku i obejrzyjcie galerię Skarpeciaków!

Może Ci się spodobać