Mistakos – Walka o stołki!

by fajnyrodzic

Mistakos to klasyczna gra zręcznościowa nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. Ma ciekawą formę i proste zasady, dzięki czemu bez problemu łączy graczy w różnym wieku. Opakowanie zawiera 24 krzesełka w trzech kolorach: niebieskim, zielonym oraz czerwonym, chodzi o to żeby zwinnie i ostrożnie dokładać swoje do powstającej konstrukcji. Sama gra może przebiegać w dwóch wariantach. 

W każdej rundzie gracz wybiera krzesło w swoim kolorze i dokłada do stosu w taki sposób, aby nie przewrócić stojącej już konstrukcji. To zadanie wcale nie jest takie proste, należy uważnie wybrać miejsce i stabilnie zahaczyć krzesło: za nogę, oparcie, siedzisko – to już bez znaczenia.

 

Wariant 1 – Gracze jeszcze przed rozpoczęciem stawiania konstrukcji, określają liczbę rund do rozegrania np. 6. Zwycięża, ten, który na swoim koncie ma najmniej punktów karnych. Liczba punktów karnych odpowiada liczbie krzeseł, które spadły na stół w czasie ruchu danego gracza.

Wariant 2 – Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich krzeseł. Pulę krzeseł dzielimy po równo między graczy. Następnie każdy z graczy kolejno dokłada krzesełka, tak by nie zniszczyć „wieży”. Krzesła, które spadną na stół, trafiają do puli gracza, który aktualnie wykonywał ruch.

Może Ci się spodobać