Młodzi Przyrodnicy – kolejne części

by fajnyrodzic

Młodzi Przyrodnicy to bestsellerowa seria przyrodnicza dla najmłodszych, która przybliża świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Książki poruszają różnorodne tematy przyrodnicze, opisują ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią czy pod wodą.

W tomiku „Pod ziemią” mali czytelnicy z kretem Łapkiem przemierzą podziemne korytarze, nory i gniazda. Dzięki pięknym, realistycznym ilustracjom zobaczą to, co na co dzień jest ukryte przed oczami obserwatorów: gniazdo trzmieli, norę borsuka i lisa, spiżarnię wiewiórki, norkę nornicy, podziemną królikarnię, gniazdo os i… zimorodka oraz wiele, wiele innych fascynujących podziemnych schronień. Dowiedzą się też, jakie niebezpieczeństwa czekają na kreta, który wychyli się na powierzchnię.

W książeczce „Jak nie dać się zjeść!” czytelnicy poznają najróżniejsze strategie, które wykorzystują zwierzęta, żeby obronić się przed wrogiem: ostre kolce jeża i skorupa żółwia, ubarwienie maskujące, które pomaga wtopić się w otoczenie albo jaskrawe, które ostrzega przed toksynami w skórze; udawanie rannego i odciąganie drapieżnika od gniazda, tryskanie w niego cuchnącą cieczą, ostre kolce lub szczypce i wiele innych.

„Domy zwierząt” opowiada o różnych ciekawych domach i schronieniach jakie budują: badylarka, kret, borsuk, bóbr, niedźwiedź brunatny, jeż, wiewiórka, a także liczne ptaki i owady. Zajrzymy do gniazd zlokalizowanych na ziemi, w zaroślach i wysoko w koronach drzew. Czytelnicy dowiedzą się też, jak wyglądają w środku domy os, pszczół i mrówek.

Może Ci się spodobać