„Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy” Katharina von der Gathen

by fajnyrodzic

99 autentycznych dziecięcych pytań o intymne sprawy, 99 przystępnych i wyważonych odpowiedzi. Pytania były zadawane podczas warsztatów jakie Katharina von der Gathen prowadziła dla dzieci w szkołach podstawowych.

Zanim zaczniecie czytać tę książkę dziecku, przeczytajcie ją sami. Można ją czytać „na raty”, poruszać jedynie wątki które mogą przydać się Waszym dzieciom właśnie teraz, na ich etapie rozwoju.

Dlaczego ludzie się całują? Czy to przykre mieć miesiączkę? Czy można nie dojrzewać? Czy seks jest zabawny? Czy dziecko w brzuchu może puszczać bąki? Co to jest cesarskie cięcie? Czy po każdym seksie rodzą się dzieci?

W „Odpowiedz mi!” Katharina von der Gathen, niemiecka edukatorka seksualna, zebrała pytania, które podczas prowadzonych przez nią warsztatów zadawali uczniowie szkół podstawowych. I na wszystkie udzieliła odpowiedzi – rzetelnych, ale niepozbawionych poczucia humoru i dostosowanych do dziecięcej wrażliwości. A Anke Kuhl uzupełniła całość o zabawne i skłaniające do refleksji ilustracje.

Może Ci się spodobać