Pendolino – udogodnienia dla rodzin z dziećmi

by fajnyrodzic

Podróż z dzieckiem niejednego rodzica przyprawia o zawrót głowy. Maluchy bardzo często marudzą, są znudzone, a do tego źle się czują przez chorobę lokomocyjną. Okazuje się jednak, że wyjazdy z pociechą mogą być przyjemnością.

Pojechaliśmy niedawno Pendolino z Krakowa do Gdańska. Mimo wielu obaw, podróż okazała się wspaniała. Nie dość, że dojechaliśmy szybko, to mieliśmy dla siebie cały przedział. Dzieci mogły brykać do woli, przestaliśmy się martwić o zadręczanie innych pasażerów.

W PKP Intercity dzieci poniżej czwartego roku życia podróżują za darmo. Starszym pociechom przysługuje 37% ulgi na podstawie legitymacji szkolnej. Przewidziano również tańsze o 30% Bilety Rodzinne oraz zniżki na przejazd i posiłki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Pociągi Express InterCity Premium (Pendolino) mają 3 przedziały dla rodzin z dziećmi wyposażone w rozkładane stoliki, dodatkowe oświetlenie przy każdym fotelu, wieszaki oraz gniazdka elektryczne. W składach EIP i IC można skorzystać z przewijaka dla niemowląt. Dodatkowym plusem jest brak opłat za przewóz niezłożonego wózka. Przewoźnik zapewnia także możliwość nieodpłatnego skorzystania w WARSIe z gorącej wody, a także podgrzania wcześniej przygotowanego obiadu dla pociechy. Przygotowano również ofertę „Kids’s Menu” – z daniami dopasowanymi do dziecięcych upodobań.

 

Większość dworców kolejowych udostępnia windy i platformy, które sprawią, że bezproblemowe dotarcie na zaplanowany pociąg okaże się zdecydowanie łatwiejsze. W dobrze zlokalizowanych punktach usługowo-handlowych można zaopatrzyć się w przekąski, zabawki i kosmetyki na drogę.

Oczywiście, w trakcie podróży trzeba pamiętać o komforcie współpasażerów, bo to właśnie na opiekunów dziecka spada odpowiedzialność za przygotowanie pociechy do podróży i wytłumaczenie, że nie wszystkie zachowania są wskazane. A jeśli stoimy po drugiej stronie i maluch upodobał sobie nasz fotel jako idealny obiekt do kopania, a błagalne prośby rodzica nie skutkują, zamiast wszczynania awantur, może warto się się przyjaźnie uśmiechnąć? Miła atmosfera łagodzi obyczaje i może sprawić cuda.

 

Może Ci się spodobać