Seasons after Fall – gra przygodowo-platformowa 2D

by fajnyrodzic

Seasons after Fall” to atrakcyjna wizualnie platformówka z elementami przygodowymi. Podczas zabawy wcielamy się w postać liska, a naszym zadaniem jest przywrócenie harmonii w tajemniczym świecie przyrody. Twórcą tego tytułu jest studio Swing Swing Submarine z Francji.

Główny bohater znajduje się w świecie, gdzie zanikają znane nam pory roku. Chcąc uratować świat przyrody, dzielny lisek musi wyruszyć w podróż i znaleźć strażników pór roku. Pomóc w tym mogą niezwykłe moce, które przyjmuje od napotkanych pomocników. Jedną z nich jest możliwość szybkiej zmiany pogody. Na przykład, gdy potrzeba przejść na drugą stronę sadzawki, a nie da się jej ominąć – można zamienić porę na zimową, dzięki czemu woda zamarznie i uda się po niej przebiec. Twórcy szczegółowo zadbali o realistyczne odwzorowanie następstw pór roku. Z każdym użyciem mocy przez naszego bohatera zmienia się cały krajobraz. Całość ulega metamorfozom na oczach gracza, bez przerw w grze czy dodatkowych ekranów ładowania. Przykładowo na wiosnę rośliny zaczynają wegetować, a dzięki niektórym z nich udaje się łatwiej pokonać kolejne etapy gry. Tak samo jest z insektami – pojawiają się one dopiero podczas ciepłych pór roku.

Seasons after Fall” jest dostępne na PC i konsole. Grę charakteryzuje dwuwymiarowa grafika, którą narysowano ręcznie – z tego powodu całość przypomina nieco sceny filmu animowanego. Podczas zabawy warto również zwrócić uwagę na stojącą na wysokim poziomie ścieżkę dźwiękową.

seasons_after_fall_4

seasons_after_fall_5

seasons_after_fall_6

seasons-after-fall-2

seasonsafterfall_3

Może Ci się spodobać