​ Smyk – Prezenty dla dzieci w wieku 3-5 lat

by fajnyrodzic

Praca, zajęcia dodatkowe z dziećmi, a na domieszkę obowiązki domowe – wszystko to sprawia, że nie zawsze odpowiednio wcześnie zaopatrzę się w prezenty dla dzieci na rozmaite okazje. Czasem spóźniam się jeszcze z pojedynczymi prezentami świątecznymi, czy też w ostatniej chwili kupuję prezenty dla kolegów i koleżanek z przedszkola zapraszających nas na swoje przyjęcia urodzinowe.

​ Smyk – zabawki dla dzieci​

Właśnie wtedy zdarza mi się wpadać do Smyka, ponieważ jest dość dobrze zaopatrzony w najrozmaitsze artykuły dla dzieci w wieku przedszkolnym. A na tej kategorii wiekowej przychodzi mi się skupiać najczęściej. Wiem, że znajdę tam zabawki edukacyjne, lalki, gry planszowe i bardziej kreatywne zestawy artystyczne. A w razie gdybym nie miała czasu tego wszystkiego przeglądać, analizować i oceniać, mogę tam kupić klocki uchodzące chyba za najbardziej uniwersalny, niemal zawsze trafiony prezent.

​ Smyk – sklep internetowy z zabawkami​

Coraz częściej jednak albo zamawiam rzeczy przez internet, albo przeglądam je w e-sklepach zanim udam się do stacjonarnego, ponieważ mam na to więcej czasu w godzinach wczesno-nocnych. To dzięki temu właściwie przekonałam się do Smyka, który przez moment jawił mi się jako drogi sklep z plastikowymi, świecącymi zabawkami ;). Tymczasem okazało się, że ceny mogą być zaskakująco niskie, a wybór artykułów bardzo szeroki, mogący zaspokoić wszelkie gusta i odpowiadający różnym “stylom wychowania”.

Sami bardzo lubimy rodzinnie grać w gry planszowe i często kupujemy je właśnie w Smyku. Nie unikamy nowoczesnych technologii, jednak staramy się uważać, żeby nie stała się zagrożeniem dla naszych relacji rodzinnych. Dlatego dobrze jest od czasu do czasu zebrać wszystkich w jednym miejscu i spędzić wesołe chwile. Takie gry nie tylko rozwijają wyobraźnię i podejmowanie decyzji, ale też skutecznie rozwijają umiejętności interpersonalne. Poniżej podrzucam kilka pomysłów na prezenty z tej grupy.

Trefl, Mistakos – Walka o stołki, gra zręcznościowa

Egmont, Pędzące Żółwie, gra karciana

Rebel, Dobble Kids, gra towarzyska

Mattel, Spadające małpki, gra zręcznościowa

Dobrym prezentem są instrumenty, aby od najmłodszych lat rozwijać wrażliwość muzyczną dziecka. Nie jest to najczęściej wybierany rodzaj prezentów, lecz na pewno jeden z bardziej rozwijających mózg. Oprócz kreatywności i intelektu, wesprą też koncentrację i koordynację.

Goki, Bębenek z kulkami, instrument muzyczny

Plan Toys, Drewniany bęben

Plan Toys, Podwójny bęben, instrument drewniany

Flet prosty, drewniany

Scratch, tamburyn, potworek

 Plan Toys, Deszczownica

Plan Toys, klekotka Paw

Plan Toys, Cymbałki

Goki, Kolorowe kastaniety

Nasza córka bardzo lubi wszelkie akcesoria pozwalające jej się skupić na rozwijaniu sprawności manualnych, których to w Smyku znajdziecie wiele. Można do nich zaliczyć np. kreatywne zestawy artystyczne: masy plastyczne, mozaiki, piasek kinetyczny. Sztuka pozytywnie wpływa na rozwój i zrozumienie świata oraz siebie w tym świecie.

Sand Spirit, piasek kinetyczny, Kształty, zestaw duży

Play-Doh, Magiczny piekarnik, zestaw kreatywny

Play-Doh, Lodowy Zamek, zestaw kreatywny

Janod, Magiczny brokat, Cyrk, zestaw artystyczny

Tiger Tribe, Pojazdy, walizeczka magnetyczna

Wojownicze Żółwie Ninja, masa plastyczna

Viga Toys, Wciskane koraliki, układanka

Dodatkowo, już nie skupiając się na kategoryzowaniu, wyszperałam jeszcze kilka przedmiotów, z których mogą ucieszyć się dzieciaki i które nie straszą estetyką.

Goki, Ćwierkające ptaszki

Scratch, kalejdoskop, kosmos

Goki, Stukający dzięcioł

Plan Toys, Skrzynka lekarska, zestaw

Levenhuk, mikroskop LabZZ M101

Janod, Zamek rycerski w walizce

Viga Toys, Warzywa, zestaw do krojenia

Może Ci się spodobać