„Spadające małpki” – zręcznościowa gra dla dzieci

by fajnyrodzic

Spadające małpki to niezwykle ciekawa gra zręcznościowa, której uczestnicy mają za zadanie jak najdłużej utrzymać plastikowe małpki na patyczkach zawieszonych na drzewie. Wygrywa ten gracz, którego małpki będą trzymać się jak najdłużej! Gra jest przeznaczona dla dzieci od pięciu lat, ale i młodsze z łatwością dają radę. W rozgrywce uczestniczyć mogą zarówno dzieci, jak i dorośli – i obydwie strony będą równie usatysfakcjonowane.

 

Zabawa połączona z rozwojem

Główne cele gry wymagają od dziecka ćwiczenia określonych umiejętności, które w przyszłości są w stanie zadecydować o jego odpowiednim rozwoju. Musi ono wykonywać dość precyzyjne ruchy, co pozwala na ćwiczenie koordynacji, która posiada znaczenie w nabywaniu praktycznych umiejętności, takich jak ładne pisanie. Dokładne wyciąganie patyczków z drzewa wymaga dużej dozy cierpliwości, której nasz maluch zdobywa coraz więcej z każdą kolejną rozgrywką. Do tego, tworzy się w nim często nowa umiejętność przewidywania skutków swoich ruchów. Zwiększa to możliwości na polu myślenia strategicznego i analitycznego.

Zrzut ekranu 2016-04-14 o 21.19.06

Poza tym zasady gry premiują graczy, którzy wykażą się precyzyją ruchów, a nie zebraniem jak największej ilości odznaczeń. Dzięki temu nasze dziecko uczy się o istnieniu wielu możliwości dojścia do celu, co pozytywnie wpływa na postrzeganie świata przez młodego człowieka.

Gra realizuje również swoje główne założenie, czyli dostarcza emocjonującej rozgrywki najmłodszych i nieco starszym uczestnikom rozgrywek.

Zrzut ekranu 2016-04-14 o 21.19.31

Może Ci się spodobać