Story Cubes – Kostki narracyjne

by fajnyrodzic

Nie stronimy od elektroniki, ale też staramy się z nią nie przesadzać. Chętnie gramy w „tradycyjne” gry poruszające wyobraźnię: planszówki, gry zręcznościowe i wszystkie inne które pozwalają nam wspólnie spędzać czas.

Kostki opowieści – jak grać?

Story Cubes to kości narracyjne które mają inspirować opowiadanie historii i twórczą zabawę. Wyrzucone obrazki powinny stać się składowymi opowiadanej przez nas historii. Kiedy jedna osoba skończy swoją wersję, przekazuje kości następnej. Możemy grać na krótkie pojedyncze opowiastki, lub spróbować stworzyć jedną dłuższą opowieść, dokładając do niej kolejne wątki.

Dzieci nie mają problemów z interpretacją obrazów, wydają się mieć wszystkie historie w zanadrzu i tylko czekać, aby móc je wypowiedzieć. Jest wiele różnych tematów kości narracyjnych na rynku, bez problemu dobierzecie je do zainteresowań waszych dzieci. Nasza 4-letnia córka chociaż opowiada historie bardzo dziwaczne i nielogiczne (najbardziej lubi kostki z potworami), to robi to z przyjemnością. 6-letniego syna szczególnie zainteresowały postaci z mitologii, dzięki czemu „wymusił” na nas przeczytanie kilku ważnych mitów.

Nie cenzurujcie swoich historii, pozwólcie im płynąć, nawet jeżeli na początku wydają się nie mieć sensu. A granie z osobami w różnym wieku z pewnością dodaje smaczku.

Może Ci się spodobać