Unravel – niezwykła gra dla dzieci 7+

by fajnyrodzic

Unravel to przyjemna gra platformowa, w której musimy wykazać się zdolnościami logicznymi i zręcznościowymi. Autorami gry są szwedzkie studio Coldwood Interactive oraz światowy potentat w dziedzinie elektronicznej rozrywki, czyli Electronic Arts.

Fabuła

Na początku rozgrywki wcielamy się w maskotkę o imieniu Yarny, postać w całości wykonaną z charakterystycznej, czerwonej włóczki. Naszym zadaniem jest odnalezienie śladów zaginionej rodziny, co staje się początkiem wielu ciekawych przygód. W trakcie gry przemierzamy niezwykłe krainy o niesamowitym wyglądzie, inspirowane m.in. Skandynawią.

Kierowany przez gracza Yarny – będący jedynie niewielką włóczkową maskotką, musi stawić czoła wielkiemu i groźnemu światu. Na swojej drodze spotyka wiele przeszkód, rozwiązuje zagadki oraz podejmuje się kolejnych, coraz trudniejszych wyzwań.

Pod wieloma względami gra jest podobna do najlepszych zręcznościówek, w których pokonywanie kolejnych etapów łączy się z coraz większym stopniem trudności. To, co odróżnia Unravel od konkurencji, to niezwykłe zdolności bohatera. Otóż potrafi on rozwinąć włóczkę, z której jest zbudowany, na przykład w c­elu uniknięcia kontaktu z wodą. Dzięki włóczce Yarny może pokonywać rozpadliny, dryfować po wodzie, skakać nad przeszkodami oraz wykazać się dużą pomysłowością w wykorzystywaniu zdobytych przedmiotów.unravel_4

Grafika

W grze zastosowano grafikę dwuipółwymiarową. Poruszając się postacią podążamy więc trasą, która została z góry zaplanowana przez twórców tego tytułu, chociaż tła są trójwymiarowe. Ponadto Unravel cechuje się wdzięczną grafiką z precyzyjnie przygotowanymi animacjami oraz wykorzystaniem charakterystycznego efektu głębi obrazu.

W grę powinny grać niby dzieci od 7 lat, jednak naszym zdaniem i wprawiony 5-latek spokojnie da sobie radę.

1031469_screenhi_930x524_en_US_01

Może Ci się spodobać