Film animowany 'W głowie się nie mieści’ (2015)

by fajnyrodzic

W głowie się nie mieści” – ta oskarowa produkcja szturmem zdobyła serca zarówno dzieci, jak i zdecydowanie starszych widzów. Motywem przewodnim animacji jest pokazanie, jak uczucia rządzą naszym umysłem w najbardziej burzliwym okresie życia, czyli w okresie dorastania.
W roli głównej pięć spersonalizowanych uczuć: Radość, Gniew, Strach, Smutek i Odraza. Riley nie jest świadoma ich obecności, bowiem kryją się one w znajdującym się w mózgu miejscu nazywanym Centrum Dowodzenia, skąd kierują jej zachowaniem. W dotychczas szczęśliwym życiu Riley to Radość decydowała o zachowaniu dziewczynki. Co jednak, jeśli główna bohaterka wraz z rodziną przeprowadzi się do innego miasta? Jakie trudność pojawią się wraz z adaptacją w nowym otoczeniu? A jeśli do tego, na skutek niefortunnych okoliczności, Smutek i Radość zostaną wyrzucone z Centrum Dowodzenia i zgubią się w nieznanych zakamarkach umysłu, zaś kontrolę nad zachowaniem dziewczynki przejmą Gniew, Strach i Odraza?
Animacja w przystępny sposób odkrywa przed maluchami tajniki działania ludzkiej psychiki – do produkcji filmu zaangażowano bowiem sztab psychologów. Dzieci mogą dowiedzieć się, jakie mechanizmy rządzą na przykład ludzką pamięcią i jak emocje wpływają na nasze decyzje. Bajka obfituje w przygody, które śledzimy jako zewnętrzni widzowie oraz przez pryzmat decyzji (czasami bardzo niespodziewanych) z centrum dowodzenia. Całość okraszona została solidną dawką inteligentnego humoru.
W głowie się nie mieści” to propozycja wspólnego, rodzinnego seansu, który zaciekawi każde pokolenie.

Jedyną, słabą stroną filmu, jest animacja. Komputerowa estetyka pozostawia wiele do życzenia.

W głowie się nie mieści 3

W głowie się nie mieści

W głowie się nie mieści 2

W głowie się nie mieści 4

Może Ci się spodobać