„W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu” Isabel Minhós Martins, Maria Manuel Pedrosa

by fajnyrodzic

To wspaniały przewodnik napisany we współpracy z neurologami, filozofami i psychologami. W dodatku bardzo porządnie opracowany graficznie i porządnie wydany.

„W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu” Isabel Minhós Martins, Maria Manuel Pedrosa

Przedstawia rozwój i budowę mózgu i wyjaśnia, w jaki sposób dzięki niemu potrafimy uczyć się, działać i współpracować z innymi. Odsłania wiele sekretów, obala popularne mity i inspiruje do samodzielnych eksperymentów z wyobraźnią, pamięcią i zmysłami.

Jak działa wyobraźnia? Co to jest świadomość? Czy naprawdę mamy tylko pięć zmysłów? Skąd wiemy, że jesteśmy sobą? Czy mózgi kobiet i mężczyzn się różnią? Wszystko, czym jesteśmy – myśli, emocje, wspomnienia – dzieje się w mózgu. Ale jak on działa? W jaki sposób zapamiętuje, wymyśla i tworzy?

"W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu" Isabel Minhós Martins, Maria Manuel Pedrosa"W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu" Isabel Minhós Martins, Maria Manuel Pedrosa"W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu" Isabel Minhós Martins, Maria Manuel Pedrosa"W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu" Isabel Minhós Martins, Maria Manuel Pedrosa

Może Ci się spodobać