Już niedługo premiera „Wirusów” od Wydawnictwa Przygotowalnia

by fajnyrodzic

Każdy rodzic wie, że najgorszym czasem w życiu małego urwisa jest choroba. Złe samopoczucie, niebezpieczne wysypki na skórze i marudny nastrój sprawiają, że dni, zamiast upływać pod znakiem zabawy i uśmiechu, dłużą się w nieskończoność.

Wirusy, czyli jak wytłumaczyć dziecku chorobę

Dziecku trudniej jest zrozumieć co się z nim dzieje, dlaczego musi pić niesmaczne syropy i połykać gorzkie tabletki. Z pomocą przychodzą “Wirusy”! To pełna kolorowych ilustracji książka, która ma ułatwić rodzicom wytłumaczenie maluchowi czym są choroby zakaźne, takie jak odra, różyczka, ospa wietrzna, grypa żołądkowa albo świnka. Dzięki tej publikacji chociaż w niewielkim stopniu uprzyjemnimy dziecku trudny czas choroby.

Twórcami podręcznika są młodzi ludzie z pasją: Joanna Lenart, Natalia i Ewa Karpińskie, Karolina Węglarzy, Katarzyna Dziuba. Nad całością czuwali: Marcel Kotkowski, wydawca i współtwórca wydawnictwa Przygotowalnia oraz Marta Woszczak, doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wspominaliśmy o nich już wcześniej – pisaliśmy o wydanej przez nich książce „Dzieci korzeni” oraz o konferencji „Wolność i wyobraźnia w literaturze dziecięcej” organizowanej przez Martę w ramach działań Ośrodka Badań nad Literaturą Dziecięcą i Młodzieżową Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poznaliśmy się na targach Kraków Łał

Książka “Wirusy” to publikacja jednocześnie użyteczna i ładna wizualnie. Została wydrukowana na papierze doskonałej jakości i oprawiona w twardą okładkę, co ułatwia interakcję i zabawę podczas leżenia w łóżku. Wewnątrz znajdują się akwarelowe ilustracje i zabawne, zrozumiałe dla dziecka teksty, które zawierają także cenne porady dla rodziców. Dodatkowym atutem są specjalne folie pokazujące jak zmienia się wygląd kilkuletniego chorego, gdy zarazi się wirusem. Dzięki tej wyjątkowej formie pokazania choroby łatwiej jest przejść przez nią zachowując pogodę ducha – tak bardzo potrzebną podczas jakiegokolwiek leczenia.

wirusy wydawnictwo przygotowalnia Ewa i Natalia Karpińskie Joanna Lenart

wirusy wydawnictwo przygotowalnia Ewa i Natalia Karpińskie Joanna Lenart

 

wirusy wydawnictwo przygotowalnia Ewa i Natalia Karpińskie Joanna Lenart

Może Ci się spodobać