Wycieczka na Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.)

by fajnyrodzic

Łatwa i przyjemna trasa widokowa, chociaż momentami dość stroma. W większości utwardzana bądź asfaltowa.

Możemy zacząć w Wiśle pod Ośrodkiem Sportowym „Start”, skąd szlakiem żółtym udamy się w kierunku ul. 11 listopada. Przez moment szlak biegnie bardzo stromą ulicą pod górkę. Po chwili opuszczamy asfalt i kontynuujemy wędrówkę leśną ścieżką. Wychodzimy na otwartą przestrzeń z ładnym widokiem, gdzie żółty szlak skręca w lewo.

Kontynuujemy marsz drogą asfaltową, z której rozpościerają się coraz ładniejsze widoki – najpierw pod górkę, później kawałek płasko, aż asfalt się kończy i zaczyna wędrówka przez las. Podążając dalej zdobywamy Kamienny – mało znany szczyt liczący 790 m n.p.m..

Po 15 minutach marszu stajemy na szczycie góry (810 m n.p.m.). Nazwa „Trzy Kopce Wiślańskie” pochodzi od znajdujących się tu kiedyś kopców granicznych Wisły, Brennej i Ustronia, którymi oznaczano granice osad.

Pięknie widać stąd m.in. Orłową, Równicę, Skrzyczne, Stary Groń w Brennej oraz wiele innych szczytów i pasm górskich.

Idziemy dalej żółtym szlakiem wiodącym grzbietem góry i po chwili docieramy do Przytuliska „Telesforówka” – prywatnego schroniska. Można tu zjeść, a także nadal podziwiać górski krajobraz, w szczególności Skrzyczne.

Idziemy dalej żółtym szlakiem.

Idziemy dalej. Po około 30 minutach wędrówki docieramy do miejsca, w którym rozpoczyna się szlak czarny – za szczytem Gościejów (812 m n.p.m.). Tam należy odbić w prawo, w leśną ścieżkę wiodącą stromo w dół.

Dochodzimy do zabudowań i ul. Gościejów, a dalej do ul. Wyzwolenia, gdzie znajduje się przystanek PKS.

Może Ci się spodobać