Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania

by fajnyrodzic

Rozwój psychoseksualny człowieka trwa całe życie. Kluczowym okresem jest jednak okres dojrzewania. Wiadomo, że każdy z nas dojrzewa, mówią nam o tym, zanim osiągniemy ten wiek, a nawet zanim pojawią się pierwsze objawy. A jednak jakoś zaskakuje wszystkich. Ciało się zmienia, kończyny zaczynają rosnąć w zastraszającym tempie, pojawia się trądzik, włosy w dziwnych miejscach zmieniają się, zmienia się sylwetka, u dziewczynek zaczynają rosnąć piersi, a u chłopców pojawia się mistyczny obrzęk wokół sutków, co wielu uważa za bardzo niepokojące.

Być może sytuacja byłaby zupełnie inna, gdyby młodzi ludzie wiedzieli na pewno, co się z nimi dzieje. W międzyczasie niewielu rodziców może szczerze i swobodnie porozmawiać o tym ze swoim dzieckiem. Tutaj też szkoła nie spełnia swojej roli. W obecnym systemie edukacji edukator seksualny ma bardzo trudne zadanie – młodzi ludzie dowiadują się o seksualności z Internetu i swoich rówieśników. Nieuchronnie zdobywają informacje oparte bardziej na mitach i nieścisłościach niż na wynikach badań naukowych lub analiz.

Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewaniaPrezentowana tu książka może być antidotum na tę bardzo niezdrową sytuację. „Zmieniam się. Co się ze mną dzieje w moim wieku młodzieńczym” to kompleksowy przewodnik po tym trudnym okresie życia każdego z nas. Zawiera rzetelne, sprawdzone i wiarygodne informacje. Opiera się na naukach przyrodniczych (medycyna, biologia, psychologia…), ale jest napisana w sposób łatwy do zrozumienia i skierowany bezpośrednio do młodych ludzi.

Znajdziemy tu treści dotyczące anatomii ludzkiego ciała, fizjologii procesu dojrzewania oraz pytania o kształtowanie się płci i tożsamości płciowej. Autor dużo miejsca poświęca relacjom międzyludzkim, pewności siebie i bezpieczeństwu w Internecie.

 

Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewaniaZmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania

Może Ci się spodobać