„Zwierzogród” 2016 (ang. Zootopia, Zootropolis)

by fajnyrodzic

Zwierzogród„, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios, to jeden z tych filmów animowanych, które nasze dzieci muszą obejrzeć przynajmniej kilka razy. Ciekawa akcja, zgrabne dialogi, ładna grafika. Całość ogląda się z uśmiechem na ustach.

zwierzogród

Tytułowy Zwierzogród to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia, miejsce w którym drapieżniki i ofiary żyją w zgodzie, w którym każdy może być tym kim zechce. Jak się okazuje, potrzebne są jednak cierpliwość i samozaparcie.

zwierzogród

Kiedy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, entuzjastycznie podchodzi do nowej rzeczywistości. Szybko przekonuje się jednak, że nie będzie miała łatwego życia wśród większych kolegów z pracy. Robi wszystko, aby udowodnić swoją wartość. Mając dość wlepiania mandatów, bierze na siebie rozwiązanie większej afery. W ciągu kilkunastu dni z miasta ginie czternaście zwierząt, a kolejne zgłoszenia mnożą się na pniu. Pomaga jej szczwany, wygadany lis Nick Bajer.

Zwierzogród (ang. Zootopia, Zootropolis)

Powód, dla którego zwierzęta ginęły otwiera spór „kultura kontra natura”. Wskazuje, że niektórych instynktów nie jesteśmy w stanie w sobie stłumić.

zwierzogród

zwierzogród

zwierzogród

Kalina wypowiada zdanie „Tato, chce Zieogód” na tyle często, że na urodziny dostała kilka gadżetów pozwalających jej łapać złodziei na własną rękę ;).

zwierzogród

zwierzogród

zwierzogród

Może Ci się spodobać