Danubiana Meulensteen Art Museum (Bratysława, Słowacja)

by fajnyrodzic

Danubiana Meulensteen Art Museum to wyjątkowe muzeum sztuki nowoczesnej znajdujące się na skraju półwyspu nad Dunajem w Čunovo – dzielnicy Bratysławy oddalonej ok 15 km od centrum. Danubiana jest jednym z najmłodszych tego typu muzeów w Europie.

W ramach stałej kolekcji znajdą się tutaj dzieła najbardziej znanych artystów ze Słowacji i zagranicy. Podziwianie obrazów i rzeźb w tym miejscu jest niezwykłym przeżyciem: mnóstwo naturalnego światła, przeszklone ściany z widokiem na spokojną wodę, niezwykle relaksująca atmosfera. Najpierw spacerujemy po rozległym gmachu, następnie po ogrodzie oraz tarasie dachowym, z którego roztacza się wyjątkowy widok na rozległy Dunaj i okolicę. Cały kompleks jest świetnie urządzony.

Nawet jeśli nie macie głębokiej wiedzy o sztuce współczesnej, spodoba wam się tutaj. Wszystko jest po prostu kuszące i relaksujące.

W krótkim okresie swojego istnienia muzeum to stało się jedną z charakterystycznych atrakcji Bratysławy i miejscem godnym zobaczenia dla wszystkich miłośników sztuki. Na zwiedzanie zarezerwujcie sobie co najmniej 3 godziny.

 

 

Może Ci się spodobać