Domek dla lalek. Subiektywne zestawienie najfajniejszych

by fajnyrodzic

Domek dla lalek to klasyczna zabawka z dzieciństwa zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, w której odgrywa się tysiące najrozmaitszych scenek. Jak żadna inna zabawka, zachęca dzieci do kreatywnej zabawy.

Zanim wybierzesz domek dla lalek, zastanów się, co jest ważne dla Ciebie i Twojego dziecka: na przykład rozmiar, liczba akcesoriów, przenośność i motyw. Nie każdy może sobie pozwolić na ogromne rezydencje, ale może wcale nie musi? W większości domków, nawet tych mniejszych, możliwości zabawy i tak są praktycznie nieograniczone.

 

Domek dla lalek

Domek dla lalek to kwintesencja zabawek z dzieciństwa, z którymi prawie każdy ma miłe wspomnienia. Domki dla lalek to czysta magia. Możesz udawać, że jesteś mamusią, tatusiem, a nawet księżniczką lub ogrem. To idealne miejsce, aby naprawdę podsycić dziecinną historię o niebezpieczeństwie i ratowaniu lub emocje związane z przeprowadzką do nowego domu. 

Domki dla lalek są nie tylko świetną zabawą, ale są również doskonałym narzędziem dla rodziców do modelowania pozytywnego zachowania, uczenia rozwiązywania konfliktów, pomagania dzieciom w wyrażaniu emocji i łączenia się z dziećmi poprzez zabawę.
Jako otwarta zabawka, dostarcza nieograniczone scenariusze zabawy. Dzieci odgrywają realistyczne i wyobrażone sceny. Domki dla lalek są popularnymi narzędziami wykorzystywanymi przez psychologów dziecięcych podczas terapii zabaw.

 

domki modułowe warszawskiej pracowni Architectonica

domek od Djeco przed i po umeblowaniu

fantastyczny Cubic House od Djeco

kolorowy domek od Janod

domek Pintoy

domek PlanDollhouse

domek – walizka MELISSA&DOUG

domek HAPE

domek GLOW2B

KOLOS – duży drewniany domek dla lalek, OlokaGruppe

domek z akcesoriami od LITTLE DUTCH

modułowy domek Egmond

domek z mebelkami marki Janod

ekskluzywny drewniany domek dla lalek Maileg

mały domek PLAYTIVE®JUNIOR dostępny w Lidlu

duży domek PLAYTIVE®JUNIOR dostępny w Lidlu

domek Eichhorn

domek od KID’S CONCEPT z kolekcji Aiden

 

GOKI dom z przykładowym wyposażeniem

domek i jednocześnie półka ścienna od Ikea

ROBOTIME robi świetne pokoje tematyczne, jak ta pracownia czy szklarnia

jeżeli macie dużo miejsca, koniecznie rozważcie duże domy Kidcraft

 dom KidKraft

Dlaczego warto kupić dziecku domek dla lalek?

Proces udawanej zabawy uczy wielu społecznych umiejętności emocjonalnych, a także umiejętności językowych i myślenia. Dzieci przetwarzają życie poprzez zabawę. To jest ich sposób istnienia. A czy jest lepszy sposób na angażowanie się w ten formatywny rodzaj zabawy?

Wiele domów dla lalek, które sprawdziliśmy jest wyposażonych w meble, więc to zabawka gotowa do zabawy od razu po rozłożeniu.  Zachęcamy do wybierania produktów, które przetrwają przez pokolenia. Dlatego przedstawiliśmy drewniane, solidne konstrukcje. Na szczęście domki dla lalek nigdy nie wyszły z mody. Nawet jeżeli w wielu domach funkcjonują zamiennie z tabletem.

Może Ci się spodobać