Trafiony prezent dla przedszkolaka! Tylko sprawdzone pomysły.

by fajnyrodzic

Zacznijmy od tego, że są prezenty, które zawsze się sprawdzą. Do takich należą klocki Legodomki dla lalek, czy kuchnie do zabaw w gotowanie. Czasem jednak chciałoby się urozmaicić ten zestaw.

O kuchniach dla dzieci zrobiliśmy kiedyś osobny wpis, więc jeżeli nie wyczerpaliście jeszcze tego pomysłu, zapraszamy po inspiracje: https://www.fajnedziecko.pl/kuchnie-kuchenki-i-akcesoria-kuchenne-dla-dzieci/

Klocki dobrze jest skonsultować z rodzicami, żeby się nie powtórzyć i sprawdzić co jest teraz na czasie: czy wciąż Lego City/ Lego Friends, czy już może bardziej tematycznie: Ninjago, Minecraft czy też Star Wars.

Domki dla lalek to klasyczna zabawka nie wychodząca z mody od pokoleń. Naszym zdaniem słusznie. W osobnym wpisie przygotowaliśmy dla Was zestawienie tych najfajniejszych: https://www.fajnedziecko.pl/domek-dla-lalek-drewniany-zestawienie/

 

Trafiony prezent dla przedszkolaka

Przejdźmy zatem do starannie wyselekcjonowanych, sprawdzonych pomysłów na prezenty mniej oczywiste. Wszystkie znajdziecie w polskich sklepach, jednak najlepiej szukajcie online. Młodsze dzieci potrzebują zabawek, które opierają się na podstawach uczenia się i wzmacnianiu umiejętności motorycznych, podczas gdy starsze dzieci potrzebują zabawek, które są bardziej wymagające i stymulujące. Jeśli więc potrzebujesz pomocy w znalezieniu prezentów dla dzieci, które z pewnością wywrą na nich wrażenie, zajrzyj poniżej.

 

1. Namiot do zabawy w domu, doskonała kryjówka i przestrzeń do kameralnych zabaw. Można je rozbić w pokoju, albo wynieść do ogrodu. Znajdziecie je zarówno w Ikea, Flying Tiger, czy też online. Poniżej przykładowy.

namiot Djeco

2. Drewniane zestawy do zabaw w miasteczko. Jest ich sporo (dalej przedstawimy też kilka tematycznych), ale można zacząć od takiego ogólnego, pozwalającego odgrywać przeróżne scenki z życia.

Janod Kubix

3. Zestawy bardziej tematyczne, jak różne stacje: benzynowe, strażackie, czy policyjne. Poniżej przykładowa.

zestaw strażacki Janod

4. Taśmy drogowe do naklejania na podłodze: są w Tigerze, są też online.

5. Zestawy do odgrywania podstawowych zawodów: policyjne czy medyczne mogą już być obstawione, dlatego podsuwamy ten weterynaryjny, tutaj od Plan Toys.

6. Różne miejscówki na mieście. W zabawach sprawdzają się najlepiej takie, do których zaglądamy z dziećmi. Dlatego tak lubią bawić się w sklep, ale to mogą już mieć. Podsuwamy zatem myjnię samochodową, tutaj od AIDEN.

7. Puzzle – oczywiście dostosujcie je do konkretnego wieku. W sklepach znajdziecie już wiele ciekawych propozycji (w końcu mamy z czego wybierać, bo dawniej było różnie): są fajne puzzle 3D, są puzzle narracyjne, są też obserwacyjne które u nas sprawdzają się doskonale. Poniżej przykładowe puzzle obserwacyjne od Djeco.

8. Układanki do budowania wzwyż. Niekoniecznie muszą to być klasyczne (okrągłe, czy kwadratowe) piramidki, podsuwamy wam taką akrobatyczną od LONDJI.

9. Wszelkie zestawy kuchenno- jedzeniowe. Jeżeli nie wiecie czy dzieciak posiada już zabawkową kuchnię, można podarować coś niezależnego jak ta pizza od MELISSA & DOUG.

10. Instrumenty muzyczne to zawsze dobry pomysł, niezwykle pomagają w rozwoju. Poniżej przykładowe zestawy.

zestaw muzyczny Confetti marki Janod

zestaw: cymbałki, kastatniet, guiro od Djeco

11. Kolejki – regularnie dostarczają rozrywki z roku na rok. Kupicie je niemal wszędzie (duże zestawy w Ikea), sami też polecaliśmy kiedyś kolejkę od Smily Play (u nas sprawdza się do dziś).

drewniana kolejka od JaBaDaBaDo 

12. Rzutki do zawieszenia na drzwiach, czy ścianie zdecydowanie sprzyjają integracji.

rzutki od B. TOYS

13. Zestawy konstrukcyjne rozwijające nie tylko motorykę, ale i wyobraźnię. Poniżej przykładowy.

14. Dźwig, na przykład ten prosty drewniany od Plan Toys. Dzieci je uwielbiają.

15. Gry planszowe i karciane, polecamy je na bieżąco w dziale Gry i aplikacje, do którego serdecznie zapraszamy. Poniżej przykładowa gra – pewniak (nawet dla dzieci które rzadko grają w gry) sprawiająca wiele radości – O rety! Krety!

16. Książki – zawsze cenny prezent. Całą masę nowych książek znajdziecie w naszym dziale Książki, a poniżej dwa pewniaki – nietuzinkowe książki przyzwalające się pobrudzić i powydziwiać, np. „Arcypalce” czy też „Zróbmy sobie arcydziełko”.

 

Prezenty dla dzieci

Kupowanie prezentów dla dorosłych może być stresujące. Presja, by wybrać idealny prezent dla dziecka, może być prawie nie do zniesienia. Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Wiemy jak bardzo ekscytujące potrafi być rozrywanie papierów prezentowych.

Może Ci się spodobać