„Drzewa” Wojciech Grajkowski, ilustracje Piotr Socha

by fajnyrodzic

Tolek sam z siebie zadał mi pytanie: “Mamo, czy pisałaś już o Drzewach?”, aby następnie stwierdzić, że po Mapach – to właśnie będzie jego “druga ulubiona książka”. Sam pragnął ją także zaprezentować!

Książka opowiada o niezwykłym świecie drzew. Jak bardzo niezwykłym, mogliśmy się już przekonać podczas czytania tej innej, skierowanej raczej do dorosłych – “Sekretnego życie drzew”, które wciąż polecamy odsłuchiwać podczas dłuższych podróży.

„Drzewa” Wojciech Grajkowski, ilustracje Piotr Socha

Z tej książki dowiesz się, kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Obejrzysz te najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Przyjrzysz się pracy drwala i zobacz, jakie budowle, instrumenty i wehikuły można zrobić z drewna. Poznasz drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec.

Na książkę składają się ponad 34 wielkoformatowe tablice, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Może Ci się spodobać