Eksperymenty. Krok po kroku | 6-8 lat

by fajnyrodzic

Dzięki tej książce każdy mały naukowiec będzie miał okazję samodzielnie przeprowadzić eksperymenty i wkroczyć do pasjonującego świata nauki.

Czy można zważyć gaz? Co dzieje się z rybami w stawie zimą? Czy zamarzają? Czy zdarzyło ci się kiedyś, że próbowałeś sprać plamę z ubrania, a ona pod wpływem mydła zmieniła kolor? Czy zastanawiałeś się, jak to możliwe, że okręt podwodny zanurza się w morzu na żądaną głębokość i nie tylko nie idzie na dno, lecz nawet może się potem dowolnie wynurzyć na powierzchnię? Słyszałeś może o niszczących dla przyrody kwaśnych deszczach? Albo o żrącej mocy kwasu z akumulatora?

 

Książka „Eksperymenty. Krok po Kroku” to doskonała lektura dla wszystkich ciekawych świata dzieci. Ponad trzydzieści szalonych eksperymentów, które można wykonać w domu, otworzą przed młodymi czytelnikami magiczny świat nauki. Aby je wykonać niepotrzebne będą specjalistyczne przyrządy ani odzież ochronna, wystarczy ciekawość małego naukowca!

Książka została napisana łatwym do zrozumienia językiem. Doświadczenia, opisane krok po kroku, zostały uzupełnione kolorowymi ilustracjami, które nie pozwolą na pomyłkę. To również świetny sposób na naukę przez zabawę i kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem.

 

Może Ci się spodobać