Kolejka – rodzinna gra planszowa, 12+

by fajnyrodzic

Gra polega na jak najszybszym zdobyciu określonej liczby artykułów ze sklepów znajdujących się na planszy. Na początku każdej rundy rozstawiamy swoje pionki w kolejkach do odpowiednich sklepów – każdy gracz „zbiera” produkty na coś innego: na komunię, czy na wyjazd na działkę…

„Kolejka” to gra planszowa, w której cofasz się do lat 80-tych i ustawiasz się w kolejce do sklepu. Półki są puste, potencjalnych Klientów wielu – zaczyna się kombinowanie i główkowanie. Zakupy zrobi ten, kto wykaże się większym sprytem i zrozumieniem specyficznych zasad panujących w latach schyłkowego komunizmu w Polsce.

W kolejkach do sklepów sytuacja jest bardzo dynamiczna, trwają żwawe przepychanki. A to przyjdzie matka z dzieckiem na ręku, a to koleżanka odstąpi innej swoje miejsce… Nawet jeśli rano jesteś pierwszy w kolejce, nie masz pewności że ostatecznie wrócisz do domu z pełnymi rękami.

Na koniec każdego dnia, pionki zabierają towary do domu, po czym następnego dnia rano z powrotem wracają na plansze do wybranych kolejek. Gracz, który zbierze wszystkie artykuły na swój cel (określone na karcie), wygrywa grę.

Zaczęliśmy grać z dziećmi i bardzo i się podoba, chociaż nie do końca jeszcze rozumieją wszystkie zasady :).

Może Ci się spodobać