Gra planszowa dla dzieci „O rety! Krety! Poszukiwacze skarbów”

by fajnyrodzic

O rety! Krety! Poszukiwacze skarbów – taką oryginalną nazwę nosi jedna z najnowszych propozycji w dziedzinie gier planszowych, wykreowana przez markę Mattel. Ta planszówka zapewnia pełną emocji rozgrywkę, w której brać udział mogą zarówno dzieci, jak i rodzice. Przejrzyste zasady, ciekawa grafika oraz jedno zadanie – jak najszybciej odnaleźć swój upragniony skarb. Czy Ty i Twoja pociecha podejmiecie wyzwanie?

Droga prowadząca do skarbu

Głównym założeniem gry jest jak najszybsze dotarcie do skarbu. Rozgrywka polega na rzucaniu kostką z kolorami kasków kretów biorących udział w grze. Po wylosowaniu danego koloru, gracz uderza lekkim młotkiem w kask kreta, co powoduje jego przeniesienie się na pola do tyłu. Młotek posiada bezpieczną, miękką końcówkę. W grze może brać udział od jednej do czterech osób, w tym również dzieci, które ukończyły trzy lata.

Do zalet gry „O rety! Krety! Poszukiwacze skarbów” należy rozwijanie koncentracji oraz zręczności uczestników rozgrywki. Ćwiczeniom poddawana jest szczególnie koordynacja na linii ręka-oko. Ulepszanie tej umiejętności ma znaczenie na przykład podczas nauki pisania, gdy wzrok podąża za ruchami wykonywanymi dłonią. Podczas zabawy maluch zwiększa swoje zdolności ruchowe i manualne.

Poza tym udział w rozgrywkach z innymi dziećmi, uczy naszą pociechę stosowania się do zasad fair-play, pozwala także na uczestniczenie w zdrowym rywalizowaniu między sobą. Jednakże przede wszystkim jest to solidna dawka dobrej zabawy.

Zrzut ekranu 2016-04-14 o 20.56.16

Może Ci się spodobać