Gra planszowa LOCH NESS 4+

by fajnyrodzic

Istnieje wiele teorii na temat Nessie, legendarnego potwora, który miałby zamieszkiwać Loch Ness – jezioro na południowym zachodzie Szkocji. Jedni są przekonani, że to właśnie tam żyje niezwykły stwór, inni stanowczo zaprzeczają, ale z pewnością wszyscy chcieliby poznać prawdę. Dzięki grzeLoch Ness”, można przenieść się na chwilę do Wielkiej Brytanii i wcielić w rolę fotografa, który spróbuje zrobić historyczne zdjęcie Nessie.
W trakcie tej gry dla dzieci potwór porusza się po wyznaczonej na planszy trasie, na której umieszczono punkty widokowe (zaznaczone kolorowymi symbolami). Gdy tylko Nessie się przemieści, każdy fotograf sprawdza widoczny dla niego obszar. Na tej podstawie dobiera się przysługującą w danym ruchu ilość kartoników i wybiera jeden – najlepszy w zestawieniu. Wygrywa osoba, której uda się zebrać najwięcej punktów. Mimo że gra jest losowa, wymaga główkowania. Zawodnicy sami podejmują decyzję o umiejscowieniu figurek fotografów.

Gra planszowa dla dzieci LOCH NESS
We wnętrzu pudełka znajdziemy planszę, zdjęcia potwora z Loch Ness, figurki fotografów, dwunastościenną kostkę oraz trzyelementową figurkę Nessie. Całość jest bardzo ładnie i starannie wykonana. Składana na kilka części plansza została zrobiona z grubej tektury i ozdobiona kolorowymi grafikami. Nie brakuje zamków, nietoperzy, a nawet duchów, dzięki czemu łatwiej poczuć mroczny i tajemniczy klimat związany z legendarnym potworem. W planszówkę może grać od 2 do 5 osób powyżej 4 roku życia. Z uwagi na nieskomplikowaną mechanikę rozgrywki, poradzą sobie z nią nawet najmłodsi. To jedna z gier, przy których świetnie bawią się zarówno dzieci jak i dorośli – stanowi idealny pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Gra planszowa dla dzieci LOCH NESS

Może Ci się spodobać