Pingwiny na lodzie – gra logiczna 6+

by fajnyrodzic

Pingwiny na lodzie” to wyjątkowo interesująca gra logiczna, którą stworzono na zasadach pentomina. W jej skład wchodzi 5 elementów, które po złożeniu dają kwadrat. Cała zabawa polega na tym, że trzeba modyfikować ułożenie klocków tak, aby udało się zachować kształt kwadratu, a pingwiny znajdowały się w określonych miejscach. To tylko pozornie proste zadanie. W rzeczywistości trzeba się sporo nagłowić, by uzyskać pożądany efekt.
Planszówka została starannie przygotowana. W środku kartonowego pudełka znajdziemy niebieską tablicę, płytki z pingwinami, zadania na różnych poziomach zaawansowania oraz instrukcję do gry. „Pingwiny na lodzie” przeznaczono dla dzieci od 6 roku życia. Przygotowano cztery stopnie trudności.

Pierwszy służy do zapoznania się z zasadami oraz nauki kombinacji, które można stworzyć z klocków. Na kolejnych zaczyna się coraz bardziej skomplikowana zabawa, w którą bardzo łatwo dać się wciągnąć. Po rozwiązaniu jednej zagadki, już czekają kolejne wyzwania. Przygotowano ich aż 60! Zgodnie z zamysłem, łamigłówka jest stworzona dla jednego gracza, ale w rzeczywistości nic nie stoi na przeszkodzie, żeby główkować w więcej osób.
Proste, a jednocześnie estetyczne wykonanie oraz nieskomplikowane zasady należą do największych zalet tej planszówki. Z pewnością jest to dobra propozycja dla wielbicieli rozwiązywania zagadek, ale także początkujących fanów gier logicznych. Kiedy osiągniemy już najwyższy poziom i będziemy biegle rozwiązywać proponowane łamigłówki, możemy wymyślać własne zadania i dawać do rozwiązania naszym bliskim – przede wszystkim dzieciom.

Sprawdź więcej w dziale Gry dla dzieci.

Pingwiny na lodzie - gra logiczna 6+

Pingwiny na lodzie - gra logiczna 6+

Pingwiny na lodzie - gra logiczna 6+

Może Ci się spodobać