Nowe książeczki Hervé’a Tulleta

by fajnyrodzic

Czy znacie serię aktywizujących książek dla dzieci “Gry i zabawy” autorstwa francuskiego grafika Hervé’a Tulleta? Jeśli nie, macie dobrą okazję żeby nadrobić zaległości – pod koniec listopada pojawiły się  w księgarniach kolejne pozycje z tej serii, opublikowane przez Wydawnictwo Insignis.

W tych książkach nie ma zbyt wiele do czytania, ale za to jest co oglądać. Pomysł na serię jest dość nietypowy, bo mocno odbiega od tradycyjnej wizji książeczek dla dzieci. A czego możemy się spodziewać w najnowszych publikacjach?

Krótki przegląd nowości

Gra luster zawiera to, o czym mówi tytuł, a więc na kartach książki możemy ujrzeć odbicia różnych kształtów (a przy okazji swoje własne).

Graj w piłkę – do zabawy z tą książką potrzebna nam będzie zgnieciona papierowa kulka, czyli właśnie piłka. Karty zawierają otwory, do których można rzucać i przynajmniej próbować trafić do celu.

Gra w kolory – co się stanie, gdy zmieszamy dwie barwy? Pomóż pomarańczowemu trójkątowi, zielonemu kółeczku i fioletowemu kwadracikowi w odszukaniu ich rodziców.

Paluszkowa wyprawa – czy zdarzyło się Wam kiedyś malować na palcach uśmiechnięte buźki? Jeżeli tak, to paluszkowe robaczki z pewnością przypadną Wam do gustu.

Zabawa liniami – coś dla miłośników szlaczków, z tym że tu nie trzeba ich rysować, za to można oglądać wzory i układać własne kompozycje.

Może Ci się spodobać